Rzeźnik – powieść inspirowana faktami!

Rzeźnik - zobacz na TaniaKsiazka.plRzeźnik to historia, która przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi powieści kryminalnych i sensacyjnych. Poza tym powody do zadowolenia mają również wielbiciele książek, które powstały na podstawie prawdziwych wydarzeń. Do tej bowiem grupy zalicza się powieść stworzona przez Maxa Czornyja, polskiego pisarza. Warto tutaj wspomnieć, że ma on na koncie już kilka historii, które w błyskawicznym tempie stały się bestsellerami, zyskując ogromne zainteresowanie czytelników w całej Polsce. Trudno się dziwić, ponieważ doskonale wie, jak budować napięcie i stworzyć prawdziwie morderczy klimat. Jeśli zatem do tej pory nie było wam po drodze z twórczością tego autora, koniecznie nadróbcie zaległości. Dziś macie do tego idealną okazję!

Rzeźnik – wstrząsający portret jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców

Wszystko, co przychodzi na świat, musi też z niego odejść. Kto nie dopuszcza do siebie tej myśli, jest głupi albo szalony. Poza tym, czy w umieraniu jest coś złego?

Bez owijania w bawełnę przyznałem się do wszystkiego, o co mnie oskarżono. Ale gdyby tylko mieli pojęcie, co naprawdę zrobiłem… Nie pozwoliliby mi tak łatwo umrzeć.

Rzeźnikowi, Józefowi Cyppkowi z Niebuszewa, dzielnicy Szczecina, przypisano potworne zbrodnie. Zwłoki swoich ofiar wywoził do opuszczonego gmachu magazynów dzisiejszej szkoły rolniczej. A tam bez cienia wahania przerabiał je na mięso. W związku z tym, kiedy spuszczono wodę w stawie przy ulicy Słowackiego, odnaleziono kilkadziesiąt ludzkich czaszek, przeważnie dzieci. Jednak Rzeźnikowi udowodniono tylko jedno morderstwo, za które został skazany na karę śmierci. Wyrok na Józefie Cyppku wykonano 3 listopada 1952 roku o godzinie 17.45. Mężczyzna do ostatniej chwili nie okazał nawet cienia skruchy. A w miejscu, w którym mieszkał Rzeźnik z Niebuszewa, do dziś nikt nie mieszka. I właściwie trudno się temu dziwić.

Prezentowaną dziś książkę pt. Rzeźnik znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom kryminalnych historii opartych na prawdziwych wydarzeniach. To jedna z tych pozycji, która mrozi krew w żyłach i wywołuje dreszcz grozy. Sprawdźcie i przekonajcie się o tym sami!

Przeczytaj także