Rzeki płyną, jak chcą – nowa powieść Ałbeny Grabowskiej w kwietniu

Trzy siostry i komplikujące życie wojna i miłość… Najnowszą powieść Ałbeny Grabowskiej pt. Rzeki płyną, jak chcą będziecie mogli znaleźć na półkach naszej księgarni już w połowie kwietnia. Jesteście ciekawi, jaką opowieść przygotowała tym razem „królowa polskiej powieści”?

Rzeki płyną, jak chcą - nowa powieść Ałbeny Grabowskiej

Nowa powieść Ałbeny Grabowskiej – I wojna światowa i miłość

Rzeki płyną, jak chcą to opowieść o trzech siostrach Terechowiczównach: Klarze, Róży i Amelii. Panienki z dobrego domu, całe swoje dotychczasowe życie chowane pod kloszem dobrych manier i przygotowywane do roli pięknych żon u boku zamożnych mężów, zostały rzucone w wir wojennej rzeczywistości. Majątek pozbawiony opieki ojca, który — jak inni ojcowie w Europie — poszedł na front, zaczął szybko podupadać. Pozostawione bez opieki i nieprzygotowane na trudy życia kobiety, zostały zmuszone, żeby odnaleźć w sobie pokłady siły, o jakich wcześniej nie miały pojęcia.

Mijają kolejne lata, a życie Terechowiczówien nie przypomina w niczym już tego sprzed wojny. Pogrążona w rozpaczy matka, która na przemian lamentuje i się modli, nie jest wystarczającym wsparciem dla dorastających kobiet.

Rzeki płyną, jak chcą – bohaterki, które pokochacie

O ile Róży cały czas udało się zachować panieńską trzpiowatość, o tyle pozostałe siostry lepiej odnalazły się w nowych realiach. Klara pracuje czasem ponad siły i nie przejmuje się protestami Ludwiżanki, ich starszej gosposi. Z kolei Amelka podejmuje decyzję, która szokuje całą rodzinę — chce pracować w warszawskim szpitalu wojskowym. Dziewczyna mimo protestów matki i sióstr realizuje swój plan i wyjeżdża. A kiedy wraca po kilku miesiącach do majątku, nie jest sama. Wraca z poznanym w szpitalu żołnierzem, bo wyszła za niego za mąż.

Mąż Amelii wprowadzi w życie kobiet jeszcze więcej zamieszania, niż wojna. Kim właściwie jest ten mężczyzna i czy można mu ufać? Czy jego uczucia do młodej żony są szczere, a może ma plan, który skrupulatnie realizuje?

Chcecie się dowiedzieć, jak dalej potoczy się ta historia? Nie będziecie musieli długo czekać. Premierę nowej powieści Ałbeny Grabowskiej zapowiedziano na 14 kwietnia, a już dziś książkę możecie kupić w przedsprzedaży w tym miejscu

Przeczytaj także