Rysa – wydanie serialowe książki Igora Brejdyganta

8-odcinkowy serial Rysa jest polską produkcją Sony Pictures Television i Networks Central Europe. Od połowy kwietnia możecie go oglądać na AXN. Podstawą scenariusz stała się powieść Igora Brejdyganta. Niedawno w księgarniach pojawiło się filmowe wydanie Rysy, zekranizowanego kryminału.

[Rysa - wydanie serialowe książki Igora Brejdyganta

Rysa Igora Brejdyganta – połączenie kryminału i thrillera psychologicznego

Oglądacie serial? Jestem pewna, że część z was dała się już wciągnąć w tę trzymająca w napięciu historię. Pamiętajcie, że nigdy nie jest za późno na to, żeby poznać książkowy oryginał. Nowe wydanie Rysy Igora Brejdyganta w serialowej szacie kusi, żeby po nie sięgnąć.

Rysa to przede wszystkim świetna opowieść, w której kryminał splata się z motywami charakterystycznymi dla thrillera psychologicznego.

Komisarz Monika Brzozowska z warszawskiego wydziału zabójstw, główna bohaterka powieści (w serialu wciela się w nią Julia Kijowska), bada sprawę śmierci bezdomnego alkoholika. Intuicja podpowiada jej, że chodzi o coś więcej niż wewnętrzne utarczki między bezdomnymi.

W trakcie zgłębiania sprawy okazuje się, że przeszłość ofiar wiąże się z grzechami młodości Brzozowskiej. Tropy, na jakie trafia policjantka, zdają się prowadzić do niej.

Wszystko jest zagadkowe, tym bardziej że Brzozowska miewa zaniki pamięci. Pani komisarz wbrew sobie daje się wciągnąć w grę, w której będzie zmuszona do stawienia czoła własnym demonom. Wcześniej była przekonana, że przeszłość już dawno zostawiła za sobą. Teraz okazuje się, że to były pozory, w które komisarz Monika Brzozowska bardzo chciała wierzyć.

Największe tajemnice w podświadomości

W tej historii największe tajemnice kryją się w tym, co skrywa podświadomość bohaterki. Dlatego Brzozowska przede wszystkim będzie musiała ocalić siebie samą.

Bohaterka walczy. Walczy, żeby uporać się z przeszłością. Walczy o to, żeby w patriarchalnym policyjnym środowisku być traktowaną na równi z mężczyznami.

Przeniesioną na mały ekran Rysę w nowym, serialowym wydaniu w naszej księgarni znajdziecie w tym miejscu.

Pamiętajcie, że Rysa nie zamyka historii Moniki Brzozowskiej, więcj jeżeli zaczniecie zastanawiać się nad tym, co może wydarzyć się dalej, sięgnijcie po Układ, kolejny kryminał z tej serii.

Przeczytaj także