rozmówki biznesowe

rozmówki biznesowe

rozmowki biznesowe

Rozmówki biznesowe język rosyjski

 

Najważniejsze słowa, zwroty i zdania języka biznesowego, z tłumaczeniem i transkrypcją oraz wiele informacji i wskazówek na temat prowadzenia interesów w Rosji, 16 rozdziałów głównych obejmujących wszystkie dziedziny tematyczne, z którymi może się zetknąć podróżujący w interesach, słownik polsko-rosyjski, rosyjsko-polski, alfabetyczny indeks tematyczny.

Rozmówki ilustrowane Język włoski
Słowa i zwroty, które pomogą za granicą w każdej sytuacji. Tekst włoski opatrzony zapisem fonetycznym. Cenne wiadomości o Włoszech i ich mieszkańcach, liczne ilustracje. Osobny rozdział o podróżowaniu z dziećmi Łatwy do opanowania skrót gramatyki. Słowniczek podróżny włosko-niemiecki, niemiecko-włoski.

Rozmówki ilustrowane Język hiszpański
Słowa i zwroty, które pomogą za granicą w każdej sytuacji Tekst hiszpański opatrzony zapisem fonetycznym Wiele wiadomości o Hiszpanii i jej mieszkańcach, liczne ilustracje, znaki informacyjne Osobny rozdział o podróżowaniu z dziećmi Łatwy do opanowania skrót gramatyki Słowniczek podróżny polsko-hiszpański, hiszpańsko-polski

Rozmówki biznesowe język angielski

Rozmówki biznesowe język angielski

 

Najważniejsze słowa, zwroty i zdania języka biznesowego, z tłumaczeniem i transkrypcją oraz wiele informacji i wskazówek na temat prowadzenia interesów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, 16 rozdziałów głównych obejmujących wszystkie dziedziny tematyczne, z którymi może się zetknąć podróżujący w interesach, słownik polsko-angielski, angielsko-polski, alfabetyczny indeks tematyczny.

Rozmówki ilustrowane Język angielski
Nowe – zmienione, poprawione, zaktualizowane i w nowej szacie graficznej – wydanie najsłynniejszych rozmówek wydawnictwa Langenscheidt w języku angielskim. Publikacja jest bogato ilustrowana i składa się z 14 głównych rozdziałów tematycznych zawierających zdania, które pomagają porozumieć się we wszystkich najważniejszych sytuacjach za granicą….

Rozmówki ilustrowane Język niemiecki
Słowa i zwroty, które pomogą za granicą w każdej sytuacji. Tekst niemiecki opatrzony zapisem fonetycznym. Cenne wiadomości o Niemczech i ich mieszkańcach, liczne ilustracje. Osobny rozdział o podróżowaniu z dziećmi Łatwy do opanowania skrót gramatyki. Słowniczek podróżny polsko-niemiecki, niemiecko-polski.

rozmowki biznesowe

Rozmówki biznesowe język niemiecki

Rozmówki biznesowe język niemiecki

 

Najważniejsze słowa, zwroty i zdania języka biznesowego, z tłumaczeniem i transkrypcją oraz wiele informacji i wskazówek na temat prowadzenia interesów w krajach niemieckiego obszaru językowego, 16 rozdziałów głównych obejmujących wszystkie dziedziny tematyczne, z którymi może się zetknąć podróżujący w interesach, słownik polsko-niemiecki, niemiecko-polski, alfabetyczny indeks tematyczny.

Twoje testy Język niemiecki
4000 pytań testowych, 2000 pytań dotyczących nowych reguł pisowni niemieckiej, 280 ćwiczeń gramatycznych, leksykalnych i ortograficznych, w Kluczu odpowiedzi na wszystkie pytania.

Rozmówki ilustrowane. Język francuski
– Słowa i zwroty, które pomogą za granicą w każdej sytuacji. – Tekst francuski opatrzony zapisem fonetycznym. – Wiele wiadomości o Francji i jej mieszkańcach, liczne ilustracje, znaki informacyjne. – Osobny rozdział o podróżowaniu z dziećmi. – Łatwy do opanowania skrót gramatyki. – Słowniczek podróżny polsko-francuski, francusko-polski.

Rozmówki biznesowe język angielski-nowe

Rozmówki biznesowe język angielski-nowe

 

Najważniejsze słowa, zwroty i zdania języka biznesowego, z tłumaczeniem i transkrypcją oraz wiele informacji i wskazówek na temat prowadzenia interesów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, 16 rozdziałów głównych obejmujących wszystkie dziedziny tematyczne, z którymi może się zetknąć podróżujący w interesach, słownik polsko-angielski, angielsko-polski, alfabetyczny indeks tematyczny.

fizyka dla gimnazjum zamkor

Fizyka z komputerem dla gimnazjum - Barbara Zegrodnik, Łukasz Zegrodnik

Fizyka z komputerem dla gimnazjum – Barbara Zegrodnik, Łukasz Zegrodnik

 

Opanuj tajniki fizyki, korzystając z możliwości, jakie oferuje Ci komputer Rozwiąż zadania za pomocą Excela Przeprowadź symulacje komputerowe i doświadczenia Poznaj fizykę na praktycznych przykładach Komputer w fizyce można wykorzystać do różnych zadań. Może on zastąpić kartkę papieru i długopis, a także służyć jako narzędzie do rozwiązywania zadań. Może również ułatwić zrozumienie zagadnień teoretycznych — dzięki możliwości przedstawienia zależności pomiędzy wielkościami fizycznymi na przykładach zaczerpniętych z otaczającego nas świata. Nauka fizyki z komputerem polega na tworzeniu, analizowaniu i interpretowaniu wykresów oraz wyciąganiu wniosków i tworzeniu na ich podstawie nowych informacji. „Fizyka z komputerem dla gimnazjum” to książka, dzięki której poznasz nowy, aktywny sposób poznawania świata fizyki. Nauczysz się wykorzystywać arkusz kalkulacyjny Excel do rozwiązywania zadań i przygotowywania wykresów. Dowiesz się, w jaki sposób za pomocą komputera analizować zjawiska fizyczne i przeprowadzać ich symulacje. Przekonasz się, jak wzory i definicje wiążą się z tym, co Cię otacza. Każdy przykład jest przedstawiony w postaci sekwencji czynności, które należy wykonać, co bardzo ułatwi Ci ich zrozumienie.

Fizyka z komputerem dla liceum i technikum – Maciej Zawacki
Poznaj świat fizyki, korzystając z nowoczesnych metod Naucz się korzystać z arkusza kalkulacyjnego Opanuj sposoby numerycznego rozwiązywania zadań fizycznych Przeprowadź symulacje zjawisk fizycznych Komputer jest podstawowym narzędziem stosowanym w laboratoriach, zarówno badawczych, jak i dydaktycznych. Za jego pomocą można przeprowadzić…

Fizyka SMS – Zegrodnik Barbara, Zegrodnik Michał
Przydatna wiedza Praktyczne wskazówki Łatwe szukanie

fizyka dla gimnazjum zamkor

Fizyka dla gimnazjum Część 1 Zbiór zadań – Kulpa Władysław, Trzeciak Anna

 

Numer dopuszczenia 131/1/2009 Cykl składa się z 4 części. W każdej z nich materiał nauczania jest podzielony na 30 lekcji. Nie wskazano podziału materiału na klasy, zakładając, że dokona tego nauczyciel stosownie do przydziału godzin. W każdej części podręcznika są przykładowo rozwiązane zadania rachunkowe lub przykładowo opracowane wyniki doświadczeń w formie wykresów lub tabel.

Fizyka zeszyt ćwiczeń część 1 – Kulpa Władysław
Niniejszy zeszyt ćwiczeń jest skorelowany z podręcznikiem „Fizyka dla gimnazjum, część 1 ” autorstwa Anny Kaczorowskiej Numer dopuszczenia: MEN 131/1/2009

Fizyka Zbiór zadań Część 2 – Mroszczyk Wiesław, Salach Jadwiga
Zbiór zadań przygotowany został zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Zadania opracowano przede wszystkim z myślą o uczących się fizyki w zakresie kursu podstawowego w nieco zwiększonej liczbie godzin. Ze względu na dużą różnorodność zadań, ze zbioru mogą także korzystać uczący się fizyki w rozszerzonym zakresie. Zadania mają różny…

Zbiór dyktand Gimnazjum – Kremiec Anna
Pisownia wielką i małą literą Zasady Dyktanda (15) Pisownia „ó” i „u” oraz wyjątki Zasady Dyktanda (16) Pisownia „rz” i „ż” oraz wyjątki Zasady Dyktanda (15) Pisownia „h” i „ch” Zasady Dyktanda (15) Pisownia „nie” z różnymi częściami mowy Zasady Dyktanda (15)…

Fizyka i astronomia dla gimnazjalistów - Stępiński Jeremi

Fizyka i astronomia dla gimnazjalistów – Stępiński Jeremi

 

Książka zawiera bogaty zestaw pojęć, reguł i wzorów objętych programem nauczania fizyki i astronomii w gimnazjum.

Biologia dla gimnazjalistów – Fleszar Ewa
Biologia dla gimnazjalistów Prościej jaśniej – komórki – tkanki – narządy – układy – organizm

Jak pisać wypracowania dla gimnazjalistów – Biernacka Ewa Herman Wilga
W książce znajdziesz szczegółowe wskazówki i ćwiczenia potrzebne w praktycznej nauce pisania: podania, życiorysu, opowiadania, opisu, charakterystyki, recenzji, rozprawki.

fizyka dla gimnazjum zamkor

Fizyka dla gimnazjalistów. To proste - Machowina Renata

Fizyka dla gimnazjalistów. To proste – Machowina Renata

 

Książka jest adresowana do tych uczniów gimnazjum, którzy mają kłopoty z rozwiązywaniem zadań z fizyki. Będzie cenną pomocą w czasie trzech lat nauki fizyki i ułatwi przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego.

Historia dla gimnazjalistów Prościej i łatwiej – Noiszewska Halina
– zagadnienia historyczne zawarte w programach nauczania w gimnazjum – tabele, schematy, zestawienia – podział na epoki, najważniejsze daty, zdarzenia – skorowidz.

Matematyka dla gimnazjalistów 3 Podręcznik – Kłaczkow Krzysztof, Kurczab Marcin, Świda Elżbieta
Serię matematyka dla gimnazjalistów wyróżnia jasny, precyzyjny i przyjazny uczniom sposób wykładu, który sprzyja zrozumieniu matematyki. Ciekawe przykłady i ćwiczenia pozwolą utrwalić wiedzę i nabyć umiejętności niezbędne w dalszych latach nauki.

Zadania konkursowe dla uczniów gimnazjum z rozwiązaniami - Kleiner Adam

Zadania konkursowe dla uczniów gimnazjum z rozwiązaniami – Kleiner Adam

 

Polsko–Ukraiński Konkurs Fizyczny „Lwiątko”, zainicjowany w 2001 roku we Lwowie (stąd nazwa), pierwszy raz został przeprowadzony w Polsce w 2003 roku i od tamtej pory cieszy się on ogromną popularnością wśród uczniów i nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Odbywa się w szkołach całej Polski jednocześnie, na ogół w ostatni poniedziałek marca, według tych samych reguł, jakie obowiązują w znanym matematycznym „Kangurze”. Książka zawiera niemal wszystkie zadania z konkursów z lat 2003–2008 w kategoriach gimnazjalnych, wraz z rozwiązaniami, które w znacznej mierze uzupełniła i na nowo opracowała redakcja ZamKoru. Zadania są pogrupowane według typowych działów szkolnej nauki. Dzięki temu książka może być wykorzystana na lekcjach, przede wszystkim jednak pomyślana jest jako pomoc w przygotowaniach do startu w „Lwiątku”, ewentualnie także w innych konkursach fizycznych. Pozwala zapoznać się z typowym dla „Lwiątka” stylem zadań, innych niż rutynowo–szkolne, często podchwytliwych, czasami zabawnych. Sporo zadań charakteryzuje się wysokim stopniem trudności, jednak zamieszczone w publikacji rozwiązania pozwalają wiele się nauczyć na ich przykładzie. Zatem dla wszystkich przyszłych „lwiątkowych” zawodników jest to najlepszy materiał treningowy – lektura obowiązkowa!

(e) Wychowawczy program autorski dla uczniów gimnazjum – problemy i ich rozwiązania
Jakie miejsce zajmuje szkoła w życiu młodego gimnazjalisty Ostatnie, jeśli jest nudna i taka sama od lat. Ostatnia, jeśli nauczyciel odtwórczo przekazuje wiedzę i nie ma świadomości jak bardzo to co mówi może wpłynąć na charakter młodego człowieka. Jest to duża odpowiedzialność, ale i duże wyzwanie dla pedagoga. Autorka jest nauczycielką języka…

Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów
„Zadania z konkursów chemicznych dla gimnazjalistów” to książka, w której zostały zebrane arkusze konkursowe, kryteria oceniania oraz rozwiązania większości zadań z kilku województw (kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego i pomorskiego) z lat 2001-2005. Ułatwi ona pracę uczniom przygotowującym się do konkursów i ich nauczycielom….

jezior solińskie dla żeglarzy

Sternik motorowodny - Ostrowski Andrzej

Sternik motorowodny – Ostrowski Andrzej

 

Podręcznik zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na stopień sternika motorowodnego, zarówno elementy teorii, jak i porady praktyczne niezbędne do bezpiecznego, odpowiedzialnego, dającego satysfakcję pływania jachtami motorowymi. Mogą z niego skorzystać także osoby już posiadające patent, uzupełniając swą wiedzę i konfrontując ją z już posiadaną. Książka ta, bogato ilustrowana i zawierająca najnowsze przepisy, może przydać się wszystkim tym, którzy zasiądą za sterami jachtu motorowego, na jeziorach, rzekach, kanałach oraz na akwenach treningowych Morza Bałtyckiego. W przystępny sposób omawia: – typy jachtów motorowych (jachty ze sztywnym kadłubem, RIB-y, skutery wodne, jetboaty, pontony i poduszkowce), ich zalety i wady, sposoby użytkowania i konserwacji, – silniki wszystkich wiodących w świecie marek, ze szczególnym uwzględnieniem ich najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, – przygotowanie jachtów motorowych do pływania, – manewrowanie jachtem motorowym, – profilaktykę i sposoby udzielania pomocy oraz umiejętność planowania trasy, określania pozycji, czy przewidywania pogody, – sygnalizację i zasady ruchu żeglugowego oraz uregulowania prawne, umożliwiające bezpieczne pływanie jednostek korzystających z śródlądowych i morskich dróg wodnych.

Państwo środka – Kotnowski Andrzej
Album zawiera wiele interesujących zdjęć zabytków, krajobrazów i ludzi z rzadko spotykanych i odwiedzanych miejsc. Poprzez ich dobór autor obrazuje Chiny jako jeden z najstarszych ośrodków cywilizacyjnych ludzkości o jakże odrębnej, ale bogatej tradycji historycznej, architektonicznej, naukowej, a także innej filozofii, etykiecie, literaturze…

Punkt równowagi – Bobkowski Andrzej (twarda oprawa)
Wybór najciekawszych i najbardziej znanych opowiadań Andrzeja Bobkowskiego, zaliczanych przez krytykę literacką do arcydzieł polskiej noweli współczesnej. Bohaterowie tej prozy to ludzie w momencie przełomowym, w „sytuacji granicznej”, broniący własnej niezależności, wierni sobie. Stąd porównania do twórczości Josepha Conrada. W…

jezior solinskie dla zeglarzy

Polska dla żeglarzy – Zbigniew Klimczak

 

Żeglarstwo staje się coraz bardziej popularną formą czynnego wypoczynku, często całych rodzin. Aby je bezpiecznie uprawiać, potrzeba jednak wiedzy i umiejętności. Oddajemy do rąk przyszłych żeglarzy książkę – podręcznik, zawierający podstawowe informacje, jakie trzeba zdobyć, aby ruszyć na wodny szlak. Przewodnik Polska dla żeglarzy został napisany z myślą o propagowaniu wypoczynku pod żaglami w ogóle, a szczególnie o zachęceniu tych, którzy żeglarską przygodę mają jeszcze przed sobą. To dla nich przeznaczona jest pierwsza część, zawierająca podstawowe porady z zakresu przepisów o żegludze śródlądowej oraz kilka zasad żeglarskiego savoir-vivre’u. Rozdział ten podpowiada także, jak wybrać właściwą dla siebie łódkę, jak żeglować w trudnych warunkach, jak obsługiwać jacht w czasie wchodzenia do portów i śluzowania, jak uniknąć konfliktów na ograniczonej przestrzeni jachtu. Drugą część stanowi przewodnik po największych polskich jeziorach. Autor szczegółowo omawia Wielkie Jeziora Mazurskie, a także zachęca do odwiedzania innych, równie interesujących akwenów. W tej części zawarte są, stosownie do potrzeb, dalsze porady dotyczące oznakowania szlaków i innych ważnych zagadnień, które początkującemu żeglarzowi mogą sprawić kłopot. Opisywane akweny i trasy zostały ułożone w takiej kolejności, by stopniować trudność szlaków. Ponadto książka w gawędziarskim stylu poszerza wiedzę o odwiedzanych miejscach, ich historii i zabytkach. Zamieszczone w niej legendy, ciekawostki, anegdoty i wspomnienia z rejsów po polskich jeziorach pomogą poczuć niepowtarzalny klimat żeglarskiej…

Polska dla początkujących – Olgierd Budrewicz
wydawnictwo: Wyd. Artystyczno Filmowe ISBN: 83-01-13058-x liczba stron: 160 wymiary: 12 x 29,5 cm okładka: miękka Za prawdziwość informacji autor gwarantuje – z racji emocji i nagromadzonych anegdot prosi o wyrozumiałość. Można na Polskę patrzeć perspektywy spraw wielkich, można też dostrzegać w niej swoisty wdzięk – wielki Polak, Fryderyk…

Meteorologia dla żeglarzy – Czajewski Jacek
Książka zawiera podstawowe wiadomości z zakresu meteorologii dla wodniaków. Uczy „czytania” map synoptycznych, posługiwania się przyrządami meteorologicznymi, przewidywania pogody.

Dookoła świata bez sztormów - Urbańczyk Andrzej

Dookoła świata bez sztormów – Urbańczyk Andrzej

 

Autor, który przeżeglował samotnie 75 000 mil, zwraca w swojej książce szczególną uwagę na żeglowanie bezpieczne, ale i skuteczne. Dużą zaletą tej książki są własne koncepcje autora, a także wiele rysunków i map, nieszablonowy, swobodny styl i liczne dygresje. „Dookoła świata bez sztormów” stanowi cenne uzupełnienie biblioteki każdego żeglarza ogarniętego pasja żeglowania dalej niż strefa przybrzeżna i otoczenie jego macierzystego portu.

Katyń. Post mortem – Mularczyk Andrzej
Na podstawie książki Andrzeja Mularczyka powstał film Andrzeja Wajdy, którego premiera odbędzie się 17 września 2007 roku. „Prawdziwym tematem filmu o Katyniu jest tajemnica i kłamstwa, które tę zbrodnię czyniły przez lata tematem tabu. (…) Widzę ten film o Katyniu, jako opowieść o Rodzinie rozłączonej na zawsze, o wielkich złudzeniach i…

Katyń Post mortem – Mularczyk Andrzej
Na podstawie książki Andrzeja Mularczyka powstał film Andrzeja Wajdy, którego premiera odbędzie się 17 września 2007 roku. „Prawdziwym tematem filmu o Katyniu jest tajemnica i kłamstwa, które tę zbrodnię czyniły przez lata tematem tabu. (…) Widzę ten film o Katyniu, jako opowieść o Rodzinie rozłączonej na zawsze, o wielkich złudzeniach i…

jezior solinskie dla zeglarzy

Teoria żeglowania Aerodynamika żagla - Marchaj Czesław

Teoria żeglowania Aerodynamika żagla – Marchaj Czesław

 

– ewolucja jachtu i formuły pomiarowej- pojęcie siły aerodynamicznej- żegluga na wiatrach pełnych, rozkołys poprzeczny jachtu (rolling)- współdziałania żagli- porównanie własności aerodynamicznych różnych typów ożaglowania- wpływ kadłuba i gradientu wiatru na właściwości aerodynamiczne ożaglowania- żaglo – skrzydła i niekonwencjonalne rodzaje ożaglowania- stałe i niestałe wiatry

Lekki krążownik Leipzig – Marek Cieślak
Książka poświęcona krążownikowi Leipzig.

Teoria prowokacji – Karwat Mirosław
Doskonała w literaturze przedmiotu synteza wiedzy na temat mechanizmów prowokacji odnosząca się nie tylko do praktyki politycznej, ale również do sfery życia codziennego, także intymnego i prywatnego, życia gospodarczego, artystycznego i naukowego. Wyraźnie ukazuje podobieństwo i pokrewieństwo sposobów oddziaływania na innych w tych z pozoru…

Austria wersja niemiecka mapa Marco Polo
Mapa w skali 1:300 000 Mapy samochodowe przygotowane przez cenioną oficynę MairDumont, uznawaną w Europie za wzorcowe wydawnictwo kartograficzne. Ich jakość jest efektem bieżącej aktualizacji danych, przejrzystości opracowań, bardzo dobrej jakości papieru i solidnej oprawy. Skala zawsze dostosowana jest do rodzaju mapy. W zależności od…

Windsurfing dla wszystkich - Wirga Zdzisław

Windsurfing dla wszystkich – Wirga Zdzisław

 

Deska z żaglem do uprawiania windsurfingu korci wielu. Zarówno żeglarzy znudzonych siedzeniem w łódce jak i tych lubiących nowe wyzwania, trochę ryzyka lub rywalizacji. Zwłaszcza jednak wytrwałych i lubiących się uczyć. Książka omawia wszechstronnie wszystkie zagadnienia związane z tym sportem. Jest przeznaczona dla początkujących choć także instruktorzy i zawodnicy znajdą w niej coś dla siebie. Główne rozdziały książki to: Sprzęt, Nauka, Regaty, Sporty pokrewne, Meteorologia.

Wszyscy dla wszystkich – Tuwim Julian
„Murarz domy buduje, Krawiec szyje ubrania, Ale gdzieżby to uszył, Gdyby nie miał mieszkania?” Pięknie ilustrowany, klasyczny już wierszyk Juliana Tuwima.

Dżungla. Błyskotki – praca zbiorowa
W głębi dżungli żyje wiele wspaniałych zwierząt. Przyjdź i poznaj wspaniałych przyjaciół z dżungli – oglądaj bajecznie kolorowe obrazki! W serii ukazały się: Morze, Dżungla, Czarodziejskie bajki, Wyspa Skarbów.

Mam was wszystkich w… – Rozbicki Wiesław
„Mam was wszystkich w…” to zaskakująca oryginalnością spojrzenia na polską rzeczywistość historia młodego urzędnika, który postanowił pewnego dnia uwolnić się od garnituru, szacownej instytucji, w której pracował, a nawet rodziny i grona znajomych, i rozpocząć nowe życie. Czy jego nadzieje i oczekiwania się spełniły? Czy znalazł to, czego w…

Nauka żeglowania - Maciejowski Jacek

Nauka żeglowania – Maciejowski Jacek

 

„Nauka żeglowania” to niezwykle przejrzysty podręcznik manewrowania jachtem żaglowym. W kilkunastu zajęciach na wodzie przedstawiono proste i złożone manewry, których znajomość jest wymagana podczas egzaminów na patenty żeglarza i sternika jachtowego. Autor zwraca uwagę na najczęściej spotykane błędy w prowadzeniu jachtu, pokazuje jak ich unikać. Jest to książka zarówno dla szkolonych jak i szkolących. Podobno nie można nauczyć się żeglowania z książki, jednak dobry podręcznik, a takim jest „Nauka żeglowania” Jacka Maciejowskiego może być w tym bardzo pomocny.

Sztuka podróżowania – Pałkiewicz Jacek
Szczegółowe informacje, praktyczne rady i niezastąpione wskazówki w tej publikacji wynikają z niebywałego bagażu doświadczeń niezmordowanego eksploratora. Lektura książki zbliża do świata przygody, pozwala marzyć i zastanawiać się, wzbogacać naszą kulturę i odkrywać nowe odległe zakątki świata. To kompendium wiedzy, w którym Autor nie tyle…

Nauczka – Żakowski Jacek
O KSIĄŻCE „Chciałbym Państwu opowiedzieć, co tu właściwie się stało. A dokładniej mówiąc: chciałbym, żeby ta książka opowiedziała naszą wspólną historię. Historię społeczeństwa, które dzięki wyjątkowemu splotowi okoliczności otrzymało wyjątkową szansę i zrobiło z nią coś tak niesłychanie dziwnego. Fakt, że „Polityka” i…

Koniec – Żakowski Jacek
Zbiór wywiadów znanego polskiego dziennikarza z intelektualistami, wybitnymi przedstawicielami polskiego i światowego życia publicznego, m.in. Zbigniewem Brzezińskim, Normanem Davisem, Antonio Negrim, Krzysztofem Pomianem, Guyem Sormanem i Slavojem Żiżkiem. Kryzys, który przeżywamy w Polsce, jest lokalnym wariantem kryzysu Zachodu, albo może…

Lektury szkoła podstawowa

Opracowania lektur i wierszy Szkoła podstawowa - Szóstak Aldona, Seweryn Elżbieta, Stopka Dorota i inni

Opracowania lektur i wierszy Szkoła podstawowa – Szóstak Aldona, Seweryn Elżbieta, Stopka Dorota i inni

 

Książka zawiera wyczerpujące omówienia lektur oraz zwięźle i przystępnie opracowane wiersze interpretowane w klasach 1-6 szkoły podstawowej. Wszystkie te informacje są niezbędne w trakcie przygotowań do sprawdzianów po szkole podstawowej. Zbiorcze opracowanie materiału pozwala uniknąć żmudnych poszukiwań danej lektury w różnych książkach. Tu znajdziesz lektury obowiązkowe i uzupełniające, a konkretnie: biografie twórców, chrakterystyki bohaterów, szczegółowe streszczenia z podziałem na tomy, rozdziały, akty, sceny, zwięzłą problematykę, analizy wierszy, omówienie ich budowy. Na końcu zamieszczono Słownik terminów literackich. W treści książki definicje ważne dla zrozumienia utworu także zostały wyróżnione pod hasłem – Zapamiętaj!

Opracowania lektur i wierszy Gimnazjum – Wojnar Bogumiła, Stopka Dorota
Wszystkie lektury z podstawy programowej Zgodne ze standardami wymagań egzaminacyjnych Omówienia epok Streszczenia lektur Interpretacje wierszy.

Wypracowania 5 – Stopka Dorota
Gotowe rozprawki, charakterystyki, opowiadania, opisy, listy, recenzje, reklamy, zgodne ze standardami wymagań. mini wersja w środku

Wypracowania 4 – Stopka Dorota
Gotowe rozprawki, charakterystyki, opowiadania, opisy, listy, recenzje, reklamy, zgodne ze standardami wymagań. mini wersja w środku

lektury szkola podstawowa

Ściąga 4 – Kościelnicka-Siemek Ewa, Stopka Dorota

 

Seria Ściąga – w każdej książce zaprezentowano zestaw wierszy i lektur najczęściej omawianych w szkole. To, co wyróżnia Ściągę, to rozbudowane i szczegółowe streszczenia. Dopracowano także charakterystyki bohaterów, żeby każdy, kto niechętnie czyta lektury, miał tu bogaty asortyment informacji wymaganych przez nauczycieli. Tu uczniowie mają do dyspozycji teksty, których, w zależności od wymagań polonistki, mogą się nauczyć na pamięć, wykorzystać do powtórek w domu i tuż przed lekcją, potraktować jako pomoc w trakcie odrabiania zadań domowych, pisania wypracowań, formułowania wypowiedzi ustnych. Najnowsze wydanie Ściągi to niezastąpiony towarzysz uczniów na lekcji i w domu. Jej jakość merytoryczną potwierdziło już kilka pokoleń czytelników.

Wypracowania 6 – Stopka Dorota
Gotowe rozprawki, charakterystyki, opowiadania, opisy, listy, recenzje, reklamy, zgodne ze standardami wymagań. mini wersja w środku

Historia 4
„Zamiast lekcji historii „omówienie tematów, mapy, wykresy, krzyżówki, ilustracje. Książki do historii zawierają całość zagadnień programowych omawianych w poszczególnych klasach szkoły podstawowej i gimnazjum, mapy, krzyżówki, ilustracje. Konstruując spis treści autorzy wzięli pod uwagę najpopularniejsze podręczniki i programy nauczania….

Ściąga 5 - Siemek Ewa, Stopka Dorota

Ściąga 5 – Siemek Ewa, Stopka Dorota

 

Seria Ściąga – w każdej książce zaprezentowano zestaw wierszy i lektur najczęściej omawianych w szkole. To, co wyróżnia Ściągę, to rozbudowane i szczegółowe streszczenia. Dopracowano także charakterystyki bohaterów, żeby każdy, kto niechętnie czyta lektury, miał tu bogaty asortyment informacji wymaganych przez nauczycieli. Tu uczniowie mają do dyspozycji teksty, których, w zależności od wymagań polonistki, mogą się nauczyć na pamięć, wykorzystać do powtórek w domu i tuż przed lekcją, potraktować jako pomoc w trakcie odrabiania zadań domowych, pisania wypracowań, formułowania wypowiedzi ustnych. Najnowsze wydanie Ściągi to niezastąpiony towarzysz uczniów na lekcji i w domu. Jej jakość merytoryczną potwierdziło już kilka pokoleń czytelników.

lektury szkola podstawowa

Nasza Szkoła Lektury w klasie IV

Nasza Szkoła Lektury w klasie IV

 

Z tą książką zrozumiesz i polubisz szkolne lektury! W książce tej uczeń znajdzie dokładne opracowania, których autorami są doświadczeni pedagodzy. Ułatwią mu one przygotowanie się do omawiania lektur w szkole.

Lektury w klasie I
Książka zawiera wypisy z lektur szkolnych. Publikacja ta jest zgodna z nową podstawą programową, która weszła w życie w styczniu 2009 roku. Proponowane przez nas lektury obejmują wszystkie gatunki literatury dziecięcej wymienione w nowej podstawie programowej, są to: baśnie, bajki, opowiadania, wiersze i komiksy. Po każdym tekście znajdują się…

Lektury w klasie II
Uchwalona w styczniu 2009 r. reforma oświaty w roku szkolnym 2009/10 obejmie tylko klasy pierwsze szkoły podstawowej. Natomiast drugoklasiści będą pracować według dotychczasowej podstawy programowej, do której stosuje się lista lektur określona w rozporządzeniu z dnia 23 sierpnia 2007 r. Książka zawiera wypisy z wszystkich obowiązkowych lektur…

Język polski Zbiór testów kl 5 szkoła podstawowa - Moczydłowska Krystyna

Język polski Zbiór testów kl 5 szkoła podstawowa – Moczydłowska Krystyna

 

„Język polski – zbiór testów” to wspaniała powtórka i możliwość uzupełnienia materiału z zakresu klasy 5 szkoły podstawowej. Znajdziesz tu zadania z czytania ze zrozumieniem, gramatyki, literatury i kultury. Sprawdzisz czy prawidłowo odczytujesz teksty, budujesz zdania, powrócisz pamięcią do szkolnych lektur. Zbiór zawiera wiele ciekawych zadań, rebusów, krzyżówek, które sprawią, że praca nad językiem stanie się przyjemnością. Do wszystkich pytań podany jest klucz odpowiedzi, który pozwoli samodzielnie ocenić poziom zdobytej wiedzy. Zbiór podsumowują cztery testy sprawdzające, które są doskonałą powtórką całego materiału.

Język polski Zbiór testów kl 4 szkoła podstawowa – Moczydłowska Krystyna
Czasownik i rzeczownik, głoska i litera, Pani Twardowska i Pinokio – to tylko niektórzy bohaterowie naszego zbioru. Jest ich znacznie więcej! Zbiór testów z języka polskiego przeznaczony jest dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej. Książka pozwala sprawdzić i utrwalić wiedzę z zakresu czytania ze zrozumieniem, gramatyki oraz literatury i…

Język polski Zbiór testów kl 6 szkoła podstawowa – Moczydłowska Krystyna
Czy dobrze znasz swój język ojczysty? Nie wiesz? Sprawdź to! Części mowy, budowa zdań, słowotwórstwo i wiele wspaniałych fragmentów literatury polskiej, to tylko niektóre zagadnienia zawarte w tej książce. Znajdziesz tu testy i ćwiczenia, sprawdzające twoją wiedzę z zakresu literatury, kultury i gramatyki a także rozumienia czytanego tekstu….

Ściąga 6 szkoła podstawowa - Wojnar Bogumiła

Ściąga 6 szkoła podstawowa – Wojnar Bogumiła

 

Streszczenia i analizy lektur objętych programem nauczania w szkole podstawowej Analizy i interpretacje wszystkich wierszy Mini ściąga w środku

Wzory wypracowań szkoła podstawowa – Wojnar Bogumiła
Porady jak pisać wypracowania, ponad 300 gotowych prac, wzory rozprawek, charakterystyk, listów, opowiadań, ogłoszeń, notatek…

Ściąga 2 – Wojnar Bogumiła
Seria Ściąga – w każdej książce zaprezentowano zestaw wierszy i lektur najczęściej omawianych w szkole. To, co wyróżnia Ściągę, to rozbudowane i szczegółowe streszczenia. Dopracowano także charakterystyki bohaterów, żeby każdy, kto niechętnie czyta lektury, miał tu bogaty asortyment informacji wymaganych przez nauczycieli. Tu uczniowie mają do…

Breinholst Willy

Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat - Breinholst Willy

Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat – Breinholst Willy

 

Bestsellerowy poradnik dotyczący okresu ciąży i porodu. Narratorem książki jest przyszły dzidziuś, który w pełen humoru sposób opisuje swoje przyjście na świat. Atutami książki są niekonwencjonalne ujęcie tematu i oryginalność stylu. Zabawne, dowcipne ryciny, ilustrujące proces rozwoju płodu i narodzin dziecka, z dotychczas niespotykanego, wręcz zaskakującego punktu widzenia, podnoszą walory tej arcyciekawej lektury.

Art Deco Style w sztuce świata – Bedoyere Camilla
Art deco wprowadza czytelnika w świat szalonych lat dwudziestych i trzydziestych, czasy, w których ostatnim krzykiem mody był styl art deco, Prezentuje osiągnięcia znanych i mniej znanych projektantów oraz twórców w dziedzinie architektury, zlot-nictwa, tkaniny, malarstwa i meblarstwa, Autorka, znakomita znawczyni sztuki XX wieku, śledzi rozwój…

Kolorowe przedszkole 5 lat – Wiącek Renata
„Kolorowe przedszkole” to seria książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Zadania, opracowane w oparciu o aktualny program wychowania przedszkolnego, pomagają dziecku w rozwinięciu wyobraźni i spostrzegawczości wzrokowej, uczą logicznego myślenia oraz doskonalą zdolności manualne dziecka. Naukę uatrakcyjnią kolorowe…

 

Przeczytaj także