Riggs Ransom – autor idealny dla młodzieży!

Riggs RansomRiggs Ransom to amerykański pisarz, o którym obecnie jest bardzo głośno. Wszystko to za sprawą powieści Osobliwy dom pani Peregrine i jej kinowej ekranizacji. Okazuje się, że autor zdobył serca nie tylko czytelników, ale również widzów. Najnowsza historia stworzona przez Ransoma opowiada o przygodach Jacoba, który po śmierci dziadka udaje się na tajemniczą wyspę zupełnie odciętą od świata. Tam trafia do domu pani Peregrine i odkrywa przerażające tajemnice.

Czym zachwyca Riggs Ransom?

Najnowsza książka, jak i cała twórczość pisarza świetnie nadaje się zarówno dla młodzieży jak i nieco starszych odbiorców. Warto przy tym wspomnieć, że Osobliwy dom pani Peregrine to pierwszy tom trylogii, w której skład wchodzą, kolejno: Miasto cieni oraz Biblioteka dusz. Wszystkie części, niezmiennie, zabierają czytelnika w magiczny świat porywających przygód. Już od pierwszych stron wyczuwalna jest niezwykła magia unosząca się w powietrzu. Zaś każdy rozdział intensywnie pobudza wyobraźnię odbiorcy. To wszystko pozwala na skuteczne oderwanie się od codzienności na rzecz fantastycznego świata, który niesie za sobą wiele ciekawych, czasem mrocznych historii.

Riggs Ransom, zanim zaczął pracę z serią o przygodach Jacoba i jego przyjaciół, opublikował przewodniki na temat Sherlocka Holmesa. Zostały one w późniejszym czasie wykorzystane, jako informator do filmu o owym detektywie. Ale to nie wszystko. Czytelników ucieszy zapewne wieść, iż pisarz interesuje się również fotografią. Dlaczego? Otóż przepiękne ujęcia, wprowadzające w klimat powieści zostały umieszczone właśnie w książkach publikowanych przez autora.

Jak więc widać, Ransom to wszechstronny artysta, który fanom podrzuca najwyższej jakości thrillery. Jeśli więc jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego autora, gorąco zachęcamy do nadrobienia zaległości.

Książki Riggsa Ransoma znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także