Reportażowe nowości i zapowiedzi!

Reportażowe nowości i zapowiedzi to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu. Ponadto dzisiejsze zestawienie zainteresuje każdego, kto lubi wiedzieć, co dzieje się na świecie. Poszerzanie horyzontów, poznawanie innych kultur i życia w odległych zakątkach czy zgłębianie tajników nieprzeciętnych zawodów to jedno z waszych ulubionych zajęć? Świetnie się składa, bo mamy właśnie coś dla was. Wśród dzisiejszych tytułów znajdziecie przede wszystkim polskie reportaże, ale nie zabraknie też międzynarodowych hitów. Ponadto część z nich jest już dostępna w sprzedaży. Na kilka zaś przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. To jak, gotowi? Koniecznie dajcie nam znać, czy któryś tytuł wpadł wam szczególnie w oko!

Operator 112 - kup na TaniaKsiazka.plReportażowe nowości i zapowiedzi – Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia

To szokująca, a jednocześnie poruszająca historia człowieka, od którego zależało życie tysięcy ludzi. To ludzkie dramaty, których autor był świadkiem codziennie przez wiele lat. Poza tym znajdziecie tu wspomnienia z procesu rekrutacji do CPR. Autor przywołuje też najciekawsze przypadki zgłoszeń na numer 112. I przedstawia realia pracy ludzi, którzy nie są zauważani, mimo że każdego dnia biorą na siebie ogromną odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie.

Książka już dostępna.

Reportażowe nowości i zapowiedzi – Cicha władza mikrobówCicha władza mikrobów - kup na TaniaKsiazka.pl

Brytyjska biolog Alanna Collen omawia najnowsze badania naukowe, ukazując, jak drobnoustroje zasiedlające ciało człowieka wpływają na wagę, układ odpornościowy, zdrowie psychiczne, a nawet życiowe wybory. Poza tym wysuwa śmiałą teorię o tym, że wiele współczesnych chorób wynika z faktu, że nie potrafimy pielęgnować relacji z osobistą kolonią mikrobów. Okazuje się też, że żyjące w nas drobnoustroje możemy modyfikować tak, by służyły nam, jak najlepiej. I Collen podpowiada, jak to zrobić właściwie, by cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.

Książka już dostępna.

Reportażowe nowości i zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.plReportażowe nowości i zapowiedzi – Pokaż mi swoją bibliotekę

Aleksandra Rybka rozmawia z pisarzami, dziennikarzami, felietonistami, znawcami literatury i języka o najintymniejszej sferze ich życia – o domowych bibliotekach. W związku z tym czytelnicy otrzymują szczerą i wielogłosową opowieść o wyborach, wspólnych rodzinnych przyjemnościach i wspomnieniach związanych z książką. Głos w tej sprawie zabrali m.in.: Jerzy Bralczyk, Justyna Sobolewska, Sylwia Chutnik czy Michał Rusinek.

Książka już dostępna.

Reportażowe nowości i zapowiedzi – Kraj nie dla wszystkich. O Szwedzkim nacjonalizmieReportażowe nowości i zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Wiktoria Michałkiewicz szuka źródeł wzrostu poparcia dla nacjonalistycznych idei i ugrupowań w kraju uznawanym za oazę szczęścia. Szuka ich nie tylko w rozmowach ze współczesnymi szwedzkimi nacjonalistami, ale też przywołując duchy przeszłości. Tym samym ta książka to ważne ostrzeżenie, że we właściwych okolicznościach niewiele trzeba, by wyzwolić nienawiść, która zatruwa całe społeczeństwa.

Książka już dostępna.

Sekretne życie zwierząt - kup na TaniaKsiazka.plReportażowe nowości i zapowiedzi – Sekretne życie zwierząt

Autorem książki jest dyrektor warszawskiego ogrodu zoologicznego. W związku z tym o tajemnicach zwierząt i ich sekretnym życiu może powiedzieć wam naprawdę dużo. To zbiór niezwykle interesujących historii, zaczerpniętych ze świata zwierząt. Tym samym poczytacie tu o zwierzęcych macho, silnych samicach oraz idealnych partnerach. Ale także o uwodzeniu, dozgonnej wierności, haremach, miłości macierzyńskiej, ustanawianiu hierarchii w stadzie, a nawet o tym, czy zwierzakom zdarzają się skoki w bok.

Książka dostępna od 5 maja 2020 roku.

Reportażowe nowości i zapowiedzi – Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworówRozmowy z psychopatami - kup na TaniaKsiazka.pl

Christopher Berry-Dee, kryminolog, po raz kolejny ukazuje czytelnikom mroczne zakamarki psychiki najbardziej bezlitosnych i niebezpiecznych morderców na świecie. Ponieważ przez wiele lat przeprowadzał wywiady z przestępcami, przebywającymi w więzieniu. Na jego liście znaleźli się również osławieni, seryjni mordercy. I odkrył, że okazywany przez nich brak wyrzutów sumienia jest często jeszcze bardziej przerażający od popełnionych zbrodni.

Książka dostępna od 21 maja 2020 roku.

Przeczytaj także