Nagrody za recenzję lipca przyznane!

Ostatnie kilka dni było naprawdę ciężkie. Przeczytaliśmy i oceniliśmy wszystkie recenzje, które przysłaliście nam w lipcu. Wybraliśmy i nagrodziliśmy trzy z nich.

Nagrody za recenzję lipca przyznane! Sprawdź w TaniaKsiazka.pl Nagrody za recenzję lipca przyznane! Sprawdź w TaniaKsiazka.pl Nagrody za recenzję lipca przyznane! Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Nagrody za recenzję lipca – nagroda główna

Nagrodę główną za recenzję lipca, czyli 100 zł na zakupy w naszej księgarni, dostaje Łukasz M. za recenzję książki Inwazja porywaczy ciał.

Fragment nagrodzonej recenzji:

Książka liczy nieco ponad dwieście stron, ale czyta się ją lekko i przyjemnie i pozostawia po sobie poczucie dobrej lektury. Rozgrywa się w zasadzie na przestrzeni kilkunastu dni, dzięki czemu odnosi się jeszcze większe wrażenie, jak szybko ludzie ulegają zmianom i jak mało czasu pozostało bohaterom, zanim ich samych spotka ten sam los. Współcześnie cała historia może wydawać się prosta, a wręcz chwilami naiwna i banalna. Niemniej jednak nie da się zbagatelizować tego, jak ta książka oddziałuje na czytelnika oraz jakie wzbudza w nim silne poczucie niepokoju i niepewności, pomimo upływu tylu lat od premiery.

Nagrody za recenzję lipca – wyróżnienia

Wyróżniliśmy jeszcze dwoje recenzentów, którzy otrzymają od nas książki.

Nagrodziliśmy Ewelinę Z. za recenzję książki Dziedzictwo Orchana:

Z całą pewnością nie jest to książka dla każdego, ale do mnie trafiła bardziej, niż się tego spodziewałam; pozostaje mi więc gorąco ją polecić. Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów i nietypowej dla mnie tematyki pozostawiła mnie z solidnym kacem książkowym i totalną pustką w umyśle. No i otworzyła mi oczy na to, jak niewiele jeszcze wiem o świecie i jak bardzo moim światopoglądem steruje to, co dociera do mojej świadomości za pośrednictwem mediów. I jest to wizja naprawdę przerażająca.

Wyróżniliśmy Michała L. za recenzję książki Dzikość serca.

Kiedy lata temu po raz pierwszy obejrzałem „Dzikość serca”, film w znacznym stopniu mnie rozczarował. Znając jego kultowy status, uwielbiając dzieła Lyncha i wszelką dziwność, chyba zbyt wiele po nim oczekiwałem, bo w ostatecznym rozrachunku dostałem rzecz co prawda oryginalną, ale mało lynchowską (jednak nie w tak dobrym stylu, jak „Prosta historia”) i w swej dziwności wysiloną. Nie twierdzę, że nie lubię ani nie cenię filmu, byłoby to kłamstwo, ale coś mi w nim nie zagrało tak, jak należy – i to wcale nie chodzi o Nicolasa Cage’a, który aż tak tragiczny nie był. Czegoś brakowało, czegoś było za dużo. W książce Gifforda (swoją drogą współscenarzysty genialnej „Zagubionej autostrady” Lyncha) tego nie ma.

Nagrody za recenzję – nowe zasady!

Od dziś zmieniamy zasady nagradzania recenzji. Te przysyłane przez Was już w sierpniu będą miały szansę na inne wyróżnienia. Ponieważ zależy nam na tym, żeby nagrodzić jak najwięcej recenzentów, we wrześniu wybierzemy ich aż 50! Te wszystkie 50 osób dostanie od nas darmową dostawę!

Zatem skoro czytasz książki, to na pewno lubisz o nich opowiadać! Napisz i przyślij nam recenzję, żeby poinformować nas i innych TanioKsiazkowiczów odwiedzającym nasz sklep o swoich wrażaniach. Daj znać, czy po daną książkę warto sięgnąć i wygraj darmową dostawę.

Szczegóły na temat konkursu na recenzję miesiąca znajdziesz tutaj.

Przeczytaj także