[Recenzja książki] Sopel – Paweł Kornew

Sopel Część 1 - Kornew PawełW mroźnym, wręcz zamrożonym świecie poznasz wiecznie wpadającego w tarapaty, tytułowego Sopla. Przypadkiem trafił do królestwa lodu i wszystkimi kończynami walczy o to, by przetrwać w wyjątkowo niekorzystnych warunkach. Nie tylko atmosferycznych.

Jeśli zważamy, że ma się liczyć tylko efekt, a nie przebyta droga, można uznać, że idzie mu świetnie (przez 4 tomy dzielnie opiera się nieprzygodom). Natomiast po drodze jego ciało jest dotkliwie drapane, gryzione, łamane, przebijane i obijane.

Od czytelniczego punktu widzenia: szybka akcja, niebanalne postaci. Trochę przeszkadza brak wątku przewodniego przez wszystkie tomy, lecz prócz tego – do niczego nie da się przyczepić. Doskonała fantastyczna lektura. Nie dla zmarźluchów!

Po dwóch tomach zatytułowanych „Sopel”, zostajesz Sopla przyjacielem, pozwala więc nazywać Ci się Śliskim 🙂

Sopel Część 1 – Kornew Paweł
Co to za stwór? Takiego jeszcze nie widziałem… Lazłem na końcu mocno rozciągniętego szyku i nie bez satysfakcji obserwowałem próby Szurika usiłującego nawiązać znajomość z walkiriami. W czasie patrolu próbowali tego wszyscy bez wyjątku chłopcy,… więcej…

Sopel 2 – Kornew Paweł
Lektura mrożąca krew w żyłach. Czytać przy kaloryferze.Wpadłeś kiedy w zaspę? Tak kompletnie niespodziewanie. Noga się poślizgnęła, świat wyskoczył w górę, wkoło śnieżna pułapka. Kąsany chłodem i paniką, gorączkowo myślisz jak się przekopać. Wraz z… więcej…

Przeczytaj także