[Recenzja książki] Ostatni powiernik pierścienia – Kirył Jeskow

Ostatni Powiernik Pierścienia. T. 1 - Jeskow KiryłAlternatywna wersja tolkienowej historii z „Władcy pierścieni”. Wiemy, że opowieści zwycięzców różnią się od wersji pokonanych. I z wersją pokonanych zapoznaje nas Jeskow.

Czego się dowiadujemy? Elfy są złe, Aragorn walczy o władzę niekoniecznie w bohaterski sposób, a Gandalf poświęca ludzkie życia, by osiągnąć swój cel. A mieszkańcy Mordoru (w tym słynne straszne orki) są wysoko rozwiniętą technologicznie cywilizacją, opierającą się na nauce, a nie magii.

Ciekawe. Jestem pod koniec części 1 i kupię sobie tom nr 2. Natomiast muszę przyznać, że dość naiwnie liczyłam na książkę pokroju „Władcy pierścieni”. Tu małe rozczarowanie, po przemyśleniu – wynikło z braku przemyślenia 😉

Ogólnie polecam – można znaleźć błędy, czasami retardacje są za długie, jednak historię warto poznać i czyta się lepiej niż dobrze, Jeskow potrafi porwać Czytelnika. Czas odkryć co mogą zrobić oddane w niewłaściwe ręce palantiry i kim jest Ostatni powiernik pierścienia.

Kupujcie szybko, bo książki są dość wiekowe (wyd. z 2007 roku).

Ostatni Powiernik Pierścienia. T. 1 – Jeskow Kirył
Alternatywna historia Śródziemia, próbująca wykazać, że zwycięzcy ludzie i elfy zamanipulowali historią, dokonując czystek etnicznych w Śródziemiu. Mordor buduje cywilizację technologiczną, wynajduje proch, buduje huty i fabryki, ale ma kłopot z… więcej…

Przeczytaj także