[Recenzja książki] Aspirant Hornblower – C.S. Forester

Aspirant Hornblower - Forester C.S.Książka dla miłośników literatury marynistycznej. Jest to pierwsza część serii przygód Hornblowera – młodego człowieka, który pokochał morze i od wczesnych lat młodzieńczych związał z nim swój los. Wcześniejsze wydanie nosiło tytuł: „Pan midszypmen Hornblower”. Z tego, co się orientuję – poprzedni tłumacze tego tytułu nie znaleźli polskiego odpowiednika stopnia z angielskiej marynarki.

Co znajdziecie w środku? Jasno zarysowane postacie, wyraźnie zaznaczone zło i dobro, wciągające przygody młodego mężczyzny, który zarówno w czasie pokoju, jak i wojny pływa po morzach, walczy z piratami lub Francuzami oraz własnym charakterem (nieśmiały), jednocześnie rozwijając swe umiejętności żeglarskie.

Na dzień dzisiejszy kolejne tomy przygód (z czasem) nieustraszonego Hornblowera znajdziecie raczej wyłącznie w antykwariatach lub na Allegro. Na wszelki wypadek podaję link do wyników wyszukiwania w naszej księgarni, może akurat kiedyś się zdarzy, że kolejne będą również dostępne … Klikamy tutaj.

Aspirant Hornblower – Forester C.S.
Kiedy siedemnastoletni Horatio Hornblower melduje się na pokładzie wojennego okrętu Jego Królewskiej Mości, nie spodziewa się, że na końcu kariery w Marynarce czekają na niego najwyższe zaszczyty. Jednak na drodze do stopnia admirała musi pokonać… więcej…

Przeczytaj także