Pucio chce siusiu i Pucio zostaje kucharzem – nowe książki z bestsellerowej serii

Książki i książeczki z serii o Puciu Marty Galewskiej-Kustry skradły serca dzieciaków, rodziców i pegadogów. Dlaczego? Są ciekawe, kolorowe, a przede wszystkim wspierają umiejętność mówienia. To różne książeczki dla dzieci w różnym wieku: od maluszków po przedszkolaki, wspierające różne umiejętności: od wypowiadania wyrazów dźwiękonaśladowczych po konstruowanie opowieści. Tym razem autorka wychodzi przeciw innym potrzebom małych czytelników. W sierpniu w księgarniach pojawią się nowe książeczki: Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia.

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki - nowa książka z serii, okładka

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Pierwsza z książeczek, Pucio chce siusiu, ma pomóc dzieciom pożegnać się z pieluszką. Mali czytelnicy towarzyszą Puciowi w jego nocnikowych perypetiach i jednocześnie sami oswajają się z perspektywą rozstania z pieluszką.

Mały bohater swój nocnik dostaje od babci. Jeżeli już znacie Pucia, to wiecie, że uwielbia się bawić samolotem, więc nocnik z wizerunkiem ulubionej zabawki bardzo mu się podoba. Mimo najlepszych chęci chłopcu nie zawsze udaje się o nocniku pamiętać. Zatem nie obywa się bez wpadek.

Najważniejsze to się nie poddawać.

Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki
Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki

Książkę Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki możecie zamówić w przedsprzedaży w tym miejscu. Sierpień to świetny czas na jej premierę, bo wielu rodziców i maluchów musi zmierzyć się z pieluszkowym rozstaniem przed zbliżającym się pierwszym rokiem w przedszkolu.

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia

Z kolei książka Pucio zostaje kucharzem jest skierowana do małych niejadków, ale nie tylko. Jej celem jest rozbudzenie w dziecku kulinarnej ciekawości i odwagi do próbowania nowych potraw.

Pucio w restauracji dziwi się, że zamówiony przez niego makaron wygląda inaczej, niż ten przygotowywany przez rodziców w domu. Jednak odważa się spróbować i jest zachwycony smakiem. Do tego od kucharza dostaje przepis na placuszki, które w domu będzie mógł przygotować razem z rodzicami i Misią.

Ten przepis dzieci znajdą w książeczce i — podobnie jak Pucio — będą mogły przygotować placuszki wspólnie z rodzicami.

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia - ilustracjePucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia - ilustracje

Książeczkę Pucio zostaje kucharzem, czy o radości z jedzenia możecie w przedsprzedaży znaleźć tutaj. Tutaj też uśmiechnę się w kierunku rodziców przyszłych przedszkolaków, bo posiłki w przedszkolu mogą być nieco inne do tych w domu. Warto dziecko na to przygotować.

Przeczytaj także