Psy wojen – Krzysztof Wójcik

Psy wojen - kup na TaniaKsiazka.plPsy wojen to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu. Jednak również wielbiciele wojennych historii, okraszonych nutą sensacji znajdą w niej coś dla siebie. Warto dodać, że wszelkie opowieści zawarte w tej książce opierają się na faktach i prawdziwych wyznaniach bohaterów. Krzysztof Wójcik, doskonały, polski dziennikarz po raz kolejny spisuje się na medal. Koniecznie sprawdźcie, co tym razem przygotował dla swoich odbiorców.

Psy wojen – wojna, krew i kontrakt

Bohaterami historii zawartych w tej książce są byli członkowie GROM-u, antyterrorysta z jednostki specjalnej, żołnierz FORMOZY czy gangster, któremu przypisano tytuł świadka koronnego. Między nimi znajdzie się również młokos z prowincji, szukający zarobku, a przede wszystkim, przygód. Co może łączyć tak różnorodną grupę? Okazuje się, że na pewnym etapie swojego życia każdy z nich stał się najemnikiem. Jedni służyli w Legii Cudzoziemskiej, inni w firmie ochroniarskiej w Iraku czy Pakistanie. Ktoś podjął się nawet wyzwania, by bronić statków przed atakami piratów. Wspólny mianownik zapewnił im niezliczoną ilość przygód, ale i rozterek. Choć zarabiali na tym pieniądze, ryzyko często było ogromne. Co skłoniło ich do podjęcia takich decyzji? Czy żałują? Czy gdyby mogli wybierać jeszcze raz, wkroczyliby na tę samą ścieżkę?

Psy wojen to zapis autentycznych wywiadów przeprowadzonych z kilkoma najemnikami. Krzysztof Wójcik spotkał się z osobami, które przewinęły się przez światowe fronty. Od Indochin lat 50. ubiegłego wieku, po współczesny Irak, Afganistan czy Pakistan. Czytelnik zetknie się tu z barwnymi historiami i osobistymi wspomnieniami. Wszystko to zostało opisane niezwykle soczystym językiem. Dzięki dziennikarskiemu zmysłowi autora będziecie mieli szansę dotknąć żywych emocji i poznać niesamowite szczegóły. A zróżnicowane losy bohaterów dadzą wam pełny obraz tego, jak ciężką pracą jest bycie najemnikiem.

Jeśli lubicie historie oparte na faktach, przepełnione wieloma emocjami to trafiliście idealnie. Książka Krzysztofa Wójcika spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców. Koniecznie przekonajcie się o tym sami!

Książkę znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także