„Przeznaczeni” nowa książka Katarzyny Grocholi

przeznaczeniKatarzyna Grochola to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek. Jej powieści od lat cieszą się dużym uznaniem wśród czytelników, a kolejne książki autorki należą do tych najbardziej wyczekiwanych. Od wydanej w 2012 roku powieści Houston, mamy problem! minęły cztery lata. Jednak wielbiciele twórczości Katarzyny Grocholi nie będą musieli już dłużej czekać, bowiem 18 maja 2016 roku pojawiła się jej nowa książka Przeznaczeni.

Katarzyna Grochola w swoich książkach stara się poruszać tematy dotyczące wszystkich ludzi. Dlatego często spotykanymi motywami przewodnimi w jej literaturze są historie o miłości i poszukiwaniu szczęścia przez człowieka. Podobnie jest także w najnowszej powieści pisarki Przeznaczeni. Przedstawia ona koleje życia piątki bohaterów: Olin, Gabrysi, Mateusza, Kuby i Jurka.

Olin jest popularną pisarką kryminałów. W życiu nie brakuje jej dosłownie niczego. Nie narzeka na brak pieniędzy, a pisane przez nią książki zapewniły jej również oczekiwany sukces i sławę. W jej życiu nie brakuje także miłości, ale wieloletni romans z żonatym mężczyzną nie do końca ją uszczęśliwia. Gabrysia pracuje w kasynie, do którego każdego dnia przychodzi masa nieszczęśliwych ludzi, uciekających od problemów życia codziennego. Życie spokojnej i nieufnej dziewczyny odmienia  się po spotkaniu Mateusza. Z kolei Mateusz to szczęśliwy singiel. Kariera grafika i dobre zarobki pozwalają mu na beztroskie życie. Jednak pojawienie się tajemniczej Gabrysi wszystko zmienia. Kuba to niepijący alkoholik, który za pożyczone od Mateusza pieniądze wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu szczęścia i lepszego życia. Na miejscu poznaje Jurka i zostaje wciągnięty do prowadzonych przez niego szemranych interesów.

Przeznaczeni to powieść, w której historie wszystkich bohaterów splatają się ze sobą w pewnym momencie. Jest to opowieść o ich pogoni za szczęściem, w której napotykają zarówno sukcesy, jak i porażki. Czy w kulminacyjnym punkcie wykorzystają swoje szanse? Przekonajcie się sami, sięgając po najnowsze dzieło Katarzyny Grocholi.

Przeczytaj także