Najciekawsze prezenty, które możesz podarować 5- i 6-latkom

Prezenty dla dzieci w wieku 5 i 6 lat powinny być nie tylko źródłem wspaniałej zabawy, ale także pierwszej, cennej wiedzy o otaczającym je świecie.

Sprawdź zabawki, które przygotowałam jako propozycje idealnych prezentów dla dzieci w tym wieku. Wiele z nich aktywnie rozwija dziecięcą wyobraźnię, ciekawość świata i logiczne myślenie, będąc solidną podstawą do zdobywania nowych umiejętności, niezbędnych w przyszłych wyzwaniach związanych ze szkołą. 🙂

Przedstawiam wam niektóre swoje propozycje:

Wyczynowa superpętlaWyczynowa superpętla

Zabawka, która tak łatwo się nie znudzi. Idealna dla wszystkich wielbicieli szybkich aut i torów wyścigowych. Kaskaderskie popisy wyczynowych pojazdów zaprą dech w piersiach.

Interaktywna mapa świataInteraktywna mapa świata

Interaktywna mapa świata to trafiony prezent dla przyszłych uczniów. W bardzo przyjemny sposób łączy w sobie naukę i zabawę, co na pewno spodoba się dzieciom. Myślę, że nie jeden z rodziców też dowie się czegoś ciekawego. 🙂

Monopoly JuniorMonopoly Junior

Gry Monopoly początki swojej historii szacują na 1935 rok. Przeróżne wydania zabawiają ludzi z różnych kategorii wiekowych. Monopoly Junior My Little Pony przeznaczona jest – jak sama nazwa wskazuje- dla dzieci. Zaciekawi każdego, kto podejmie wyzwanie i w nią zagra. Idealny prezent dla miłośniczek kucyków Pony.

Doktor euGeniuszDoktor euGeniusz

Szalony doktor euGeniusz to prawdziwy hit! Przypomina nieco bardzo znanego naukowca i jest równie mądry i… wesoły. 🙂 Zaprosi dzieci do wspaniałej zabawy, w której przy okazji sprawdzą swoją wiedzę. Niektóre polecenia będą podchwytliwe i może się zdarzyć, że uczestnicy będą musieli podać odpowiedź zmienionym głosem. Tu się kroi świetna zabawa:)

Gra Story CubesGra Story Cubes

Wciągająca i pobudzająca wyobraźnię gra dla dzieci i ich rodziców. Świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Ta gra uczy dzieci ładnych, rozbudowanych wypowiedzi, a przy tym jest pełna przygód i śmiechu.

KotobiryntKotobirynt

Ta fantastyczna gra szczególnie spodoba się dzieciom, które uwielbiają kotki. Będą miały okazję zaprowadzić kilka z nich do domu. Jednym słowem, to gra z misją! Przy okazji  jest świetnie wykonana, interesująca i wciągnie do zabawy całą rodzinę!

JengaJenga

Mogłoby się wydawać, że ta gra jest zwykła i banalna: ot układamy wieżę i wyciągamy drewniane, prostokątne, płaskie klocki. Tak mogłoby się wydawać, bo Jenga to jeden z największych sprzedażowych, międzynarodowych bestsellerów, który angażuje do wspaniałej gry całe rodziny.

Gra 5 sekund JuniorGra 5 sekund Junior

Gra 5 sekund podbiła polski rynek planszówek w tempie błyskawicy. Teraz w końcu także młodsze dzieci doczekały się swojej wersji. W 5 sekund junior będą musiały wymienić np. 3 smaki dżemu. Jednak chyba nikt nie przypuszczał, że takie zwykłe dżemy mogą być źródłem tak wielkiej radości, wybuchów śmiechu i zabawy aż po pachy.

Czołg sowieckiCzołg sowiecki

Wielu małych chłopców uwielbia pojazdy, w tym pojazdy militarne. Jednak można sobie tylko wyobrazić ich radość, kiedy do ułożenia dostaną precyzyjnie odtworzony model prawdziwego czołgu T34/85, z detalami, które zachwycą także dorosłych.

 

Mikroskop dla maluchaMikroskop dla malucha

Zabawki firmy Clementoni mogą w tym roku zagościć pod bardzo dużą liczbą poduszek i choinek! Idealnie spełniają marzenia małych, ciekawskich naukowców. Ten mikroskop z 8-krotnym powiększeniem, pozwoli wreszcie dzieciom  zobaczyć świat niewidoczny gołym okiem.

 

Dzisiejszy 5- i 6-latek powinien już sporo umieć. A to język angielski już w przedszkolu, pierwsze zajęcia pozalekcyjne, najlepiej żeby już czytał i pisał. Jednak pewne rzeczy wcale się nie zmieniły. Dzieci ciągle po prostu chcą się bawić. Zabawki, które dla Was wybrałam doskonale spełniają to zadanie, jednocześnie po cichutku zapuszczając malutkie ziarenka, w których ukryta jest ważna wiedza o świecie.

Te ziarenka będą sobie kiełkowały i budowały podstawy pasji, jaką jest chęć zdobywania nowych informacji i lepszego rozumienia świata. Po większą liczbę propozycji prezentowych z przygotowanej przeze mnie listy sięgnij tutaj. 🙂

Przeczytaj także