Poznaj twórczość Katarzyny Bondy z TaniąKsiążką

bonda 569

Swego czasu Mikołaj Rej  pisał „Polacy nie gęsi, iż swój język mają” . Analogicznie można nawiązać do polskiej literatury kryminalnej i sensacyjnej. Nie powinniśmy się czuć gorsi ponieważ rodzimi pisarze wcale nie odstają od światowej czołówki autorów tego gatunku. Ba! Nawet mamy własną królową powieści kryminalnej, która jest porównywana do samej Agathy Christie. Kto to taki? Kto jeszcze jej nie zna, niech zapozna się z Katarzyną Bondą i jej twórczością.

Katarzyna Bonda to bez wątpienia najpopularniejsza polska autorka kryminałów. Jednak początkowo, swoje życie zawodowe, jak zresztą większość pisarzy, związała z nieco inną dyscypliną. Z wykształcenia jest dziennikarką. Podczas swojej kariery dziennikarskiej pracowała w takich znanych gazetach jak Super Express, Newsweek, czy Wprost. Zdobyte w trakcie wykonywania zawodu doświadczenie, z pewnością procentuje teraz przy tworzeniu tak znakomitych książek kryminalnych.

Poznaj twórczość Katarzyny Bondy z TaniąKsiążką

Do polskiego świata literatury kryminalnej zdołała wejść z wielkim hukiem w 2007 roku. Jej debiutująca powieść Sprawa Niny Frank została bowiem nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru. Przyznawanej za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną roku. Jej kolejne książki również odniosły wielki sukces i stały się bestsellerowymi tytułami w Polsce.

Nowym celem Katarzyny Bondy jest podbój rynków zagranicznych. Za sprawą brytyjskiego wydawnictwa, które posiada również prawa do powieści Stephena Kinga, jej książki trafią do obcojęzycznych odbiorców. Zagraniczny debiut zaplanowany jest już na 2017 rok.

Poznaj twórczość Katarzyny Bondy z TaniąKsiążką

Wy już dziś możecie zapoznać się z twórczością Katarzyny Bondy i przyjrzeć się poczynaniom psychologa śledczego Huberta Meyera (Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka) oraz Saszy Załuskiej (cykl książek: Cztery Żywioły Saszy Załuskiej).

Poznaj twórczość Katarzyny Bondy >

Przeczytaj także