Powstanie Zmierzch 5?

Czy wymarzony i długo wyczekiwany przez fanów Zmierzch 5 ma szansę zaistnieć w świecie książki i filmu? Jeżeli ta informacja przybierze w przyszłości realne kształty, to będzie prawdziwa sensacja! Seria filmowa ekranizacji Zmierzchu przyniosła jej twórcom aż 3 miliardy dolarów, stając się jedną z najbardziej dochodowych adaptacji książkowych w historii literatury i filmografii. Zmierzch stał się fenomenem pod wieloma względami, zapoczątkował nawet samą ideę narodzin Pięćdziesięciu twarzy Grey’a.

Zmierzch 5, czyli kolejna część po Przed świtem

Przed ŚwitemTeraz filmy z serii Zmierzch być może doczekają się kolejnej, piątej części. Ostatnia część z serii Przed świtem była wyświetlana na ekranach kin w 2012 roku, czyli od jej premiery minęły długie cztery lata. To z pewnością dobry moment, aby dać fanom kolejny, łakomy, wampirzy kąsek. Skąd fala plotek (na razie), dotyczącej ewentualnej kontynuacji filmowego, a być może i książkowego Zmierzchu?

Podczas Festiwalu w Zurychu, Patrick Wachsberger rozmawiając ze Screen Daily, powiedział, że mimo, iż wszystkie cztery książki z serii Zmierzch zostały już sfilmowane, historia najpopularniejszych wampirów na świecie może mieć kontynuację. Zastanawiacie się, kim jest Patrick Wachsberger? To jeden z prezesów Lionsgate i właściciel Summit, czyli dwóch potężnych firm odpowiedzialnych za produkcję wszystkich części Zmierzchu. Patrick powiedział lakonicznie, że możliwość kontynuacji serii jest możliwa, ale nie jest pewna. Wszystko zależy od Stephenie Meyer. Jeżeli zdecyduje się kontynuować historię Edwarda i Belli, wytwórnia jest gotowa.

Historia córki wampirów

Oczywiście takie informacje nie są zapowiedzią niczego pewnego. Jednak zważywszy na to, że ostatnia powieść Intruz Stephenie Meyer nie obiła się nawet w najmniejszym stopniu takim echem, jak saga Zmierzch, można spodziewać się, że pisarka zechce kontynuować swoją dochodową historię. Jeżeli dobrze pamiętacie, zakończenie ostatniej część cyklu, Edward i Bella doczekali się wspólnej córki. Dziewczynka odziedziczyła niezwykłe moce po swoich rodzicach, a niektóre z jej zdolności są unikatowe w świecie wampirów. Jej przyszłość wydaje się być blisko związana z wilkołakiem Jacobem. Niewątpliwie zakończenie serii jest otwartą furtką dla kontynuacji.

Jeżeli kolejna część ukaże się w wersji filmowej, pójdziecie do kina?

Przeczytaj także