Polowanie na Escobara – Mark Bowden

Polowanie na Escobara to niezwykle żywa i porywająca książka. Nie ma chyba obecnie osoby, która choćby przypadkiem, nie usłyszała tego nazwiska. W ostatnim czasie w sieci stało się głośno o tym baronie narkotykowym, jakby ktoś nagle przypomniał sobie o istnieniu legendy… Jak jednak było naprawdę? Czym wyróżnił się Escobar, że wiąż o nim słychać? Jeśli jesteście ciekawi ta książka dostarczy wam wszystkich odpowiedzi na najbardziej nurtujące was pytania.

Polowanie na Escobara – prawdziwa historia

Czytelnik ma szansę poznać opowieść budowania potęgi, ale również jej spektakularnego upadku. Tytułowy bohater to jeden z najbogatszych kryminalistów w historii. Kiedy był u szczytu potęgi, sprawował kontrolę nad 80% rynku kokainy. To on dyktował twarde warunki kolumbijskiej władzy i grał na nosie Stanom Zjednoczonym. Również on odpowiada za największe, krwawe wojny narkotykowe i terror. Jego sława już dawno przekroczyła granice obu Ameryk. Bezwzględność Escobara, arogancja i wyrachowanie sprawiły, że do dziś to nazwisko krąży po świecie, żyjąc własną legendą. To właśnie historia jego życia stała się podstawą do stworzenia popularnego serialu Narcos.

Autorowi, Markowi Bowdenowi udaje się w owej publikacji pokazać, że rzeczywistość bywa bardziej przerażająca, niż fikcja. Ten doświadczony dziennikarz przeprowadził śledztwo, dzięki któremu odsłania kulisy wieloletnich zmagań amerykańskich i kolumbijskich władz z „Królem Kokainy”.

Przekonajcie się, jak bolesny może być upadek ze szczytu gdzieś w chmurach. Rzetelna wiedza, wprawne, dziennikarskie oko i życie, które pisze zaskakujące i tragiczne scenariusze. Książkę Polowanie na Escobara znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także