Pójdę twoim śladem Ryszarda Ćwirleja. Poznaj początki Antoniego Fischera

Na pewno ucieszy Was wiadomość, że Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru 2018, Ryszard Ćwirlej, w styczniu wraca z nową powieścią. Pójdę twoim śladem to już czwarty tom popularnej serii kryminałów retro z Antonim Fischerem. Tym razem autor ma dla swoich czytelników niespodziankę, bo nie serwuje nam kontynuacji losów tego poznańskiego policjanta. Jesteście ciekawi, jaką historię poznamy w tej książce?

Pójdę twoim śladem Ryszarda Ćwirleja. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Pójdę twoim śladem Ryszarda Ćwirleja

Tym razem czytelnicy będą mieć okazję, żeby zagłębić się w pierwsze śledztwo, które prowadził Antoni Fischer. Poznają same początki jego drogi jako śledczego i sprawę, która bez wątpienia miała wpływ na jego dalszą karierę.

Autor przenosi swoich czytelników do 1939 roku. Wiosna tego roku to czas, w którym porucznik Antoni Fischer wraca do Poznania. Jest weteranem armii pruskiej i uczestnikiem powstania wielkopolskiego. Oddelegowano go z frontu, żeby zajął się organizacją i stworzeniem polskiej jednostki policji.

Początki Antoniego Fischera

Ta książka jest o pierwszym w karierze tego znanego i lubianego bohatera śledztwie. Tak się składa, że Fischer stanie przed tym trudnym zadaniem już w kilka godzin po przyjeździe do Poznania.

Uniwersytet Poznański właśnie powstaje w budynku dawnej Królewskiej Akademii Niemieckiej. To właśnie tam pracownicy znajdują zwłoki nocnego stróża. Wszystko wygląda na to, że mężczyzna powiesił się, zatem popełnił samobójstwo. Tak też twierdzi lekarz, który został wezwany na miejsce. Jednak Fischer nie chce z miejsca zamykać tej sprawy. Coś go niepokoi i zamierza dokładniej przyjrzeć się okolicznościom tej śmierci. Dość szybko staje się jasne, że początkujący śledczy stanie w obliczu zagadki, z której rozwiązaniem nie poradziliby sobie nawet bardziej doświadczeni.

Nowa książka Ryszarda Ćwirleja z serii o Antonim Fischerze będzie miała premierę już 16 stycznia. Bez wątpienia po tę lekturę powinni sięgnąć wszyscy fani tego nagradzanego cyklu. Ta książka będzie też świetną okazją do tego, żeby poznać losy tego poznańskiego policjanta przez tych czytelników, którzy dopiero mają ochotę zacząć przygodę z tą serią kryminałów retro.

Książkę Pójdę twoim śladem znajdziecie w tym miejscu.

Przeczytaj także