Płomienna korona – Elżbieta Cherezińska

Książka pt. Płomienna korona to już trzeci tom trylogii Odrodzone królestwo, która pisarce Elżbiecie Cherezińskiej przyniosła ogromną sławę. Powieść w sprzedaży pojawi się 10 lipca i bez wątpienia czeka na nią mnóstwo polskich Czytelników. Nic dziwnego. Dawno bowiem nie mieliśmy w zasobach polskiej literatury tak fantastycznie skonstruowanej powieści historycznej. Książki stworzone przez pisarkę zaspokoją oczekiwania wszystkich miłośników polskich dziejów, ale również poszukiwaczy wciągających opowieści.

Płomienna korona – opis fabuły

Kraków otworzyło swe bramy przed księciem Władysławem, który powrócił z banicji. Jednak powrót nie należy do najłatwiejszych, gdyż Królestwo jest wciąż podzielone. W Starszej Polsce władają książęta Głogowa. W Czechach trwają zawirowania tronowe, na północy zaś do akcji wkraczają Krzyżacy, którzy zaczynają podstępną grę o Pomorze. Grę, sprowadzającą na Gdańsk prawdziwe piekło.

Bohater po raz kolejny zmuszony jest stawić czoła wrogom. Tym razem jednak nadciągają oni ze zbyt wielu stron. Nie jest wcale łatwo pokonać potężnego biskupa Muskatę, który zbuntował Małą Polskę przeciwko prawowitemu władcy. Jednak w tej historii dzieje się coś niespodziewanego. Dzięki uporowi Małego Księcia, pasmo porażek zaczyna zamieniać się w drogę wiodącą do celu – Odrodzonego Królestwa.

Jak to właściwie jest? Czy siła Władysława płynie wyłącznie z jego charakteru? A może dodatkowej mocy dodaje mu niezwykły miecz banity? Miecz, którego historia wpleciona jest w dzieje Polski.

Jak już wspomnieliśmy Płomienna korona to ostatni tom słynnej trylogii. Czytelnicy będą mieli okazję spotkać się tu ze znanymi już bohaterami. Władysławem Łokietkiem oraz jego żoną, Jadwigą. Pojawi się również arcybiskup Świnka i jego następcy: biskup Muskata i Rikissa, która ponownie zasiada na czeskim tronie. To także opowieść, w której kobiety Starej Krwi i Starcy Siwobrodzi wplątują się w wojnę, a losy renegata templariuszy, Kunona, zaczynają niebezpiecznie splatać się z losami Królestwa. Nie mogło zabraknąć również płatnych zabójców – Guntersberga, Hunia i karła Grunhagena. Jak się okazuje, cała trójka ma pełne ręce roboty.

Książkę pt. Płomienna korona znajdziecie tutaj.Gorąco polecamy!

Całą serię Odrodzone królestwo znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także