Pierwszy tom sagi Lwowskie losy

Pierwszy tom sagi Lwowskie losy. Tańce ze śmiercią - kup na TaniaKsiazka.plPierwszy tom sagi Lwowskie losy to gorąca nowość, której autorem jest Jan Bil. Pisarz urodził się w 1955 roku we Lwowie i mieszkał tam przez 35 lat. Jest absolwentem polonistyki i obecnie mieszka w Warszawie, gdzie obronił również pracę doktorską na Uniwersytecie Warszawskim, poświęconą twórczości Mariana Hemara. Zanim na dobre zajął się pisaniem, Bil był zatrudniony jako polonista w kilku szkołach. Ma za sobą także epizod jako pracownik Kancelarii Prezydenta RP i lektor tekstów w radio „Bajka”. Obecnie spełnia się w roli wykładowcy i pracownika firmy ochroniarskiej. A w wolnych chwilach oczywiście pisze. Pierwszy tom sagi Lwowskie losy nosi tytuł Tańce ze śmiercią i przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom sag historycznych i literatury wojennej. Koniecznie sprawdźcie tę pozycję, jeśli wymienione gatunki to jedne z waszych ulubionych. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Pierwszy tom sagi Lwowskie losyTańce ze śmiercią

W tej niezwykłej historii czytelnicy wraz z bohaterami przenoszą się do Lwowa, do pierwszych miesięcy 1940 roku. To najgorszy czas sowieckiej okupacji. W mieście panują głód, terror, strach i niepewność.

Chaos zaczyna ogarniać coraz większy obszar. Trwają aresztowania, zaczynają się również masowe deportacje. A wszelkie próby oporu są natychmiast brutalnie pacyfikowane. Mimo tego udręczeni i prześladowani mieszkańcy starają się jakoś normalnie żyć. To właśnie wtedy pojawia się dwóch niezłomnych bohaterów. Karol, doświadczony oficer przedwojennej „dwójki”, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych oraz jego młodszy kolega z lat szkolnych, Rafał. Inteligent, syn lwowskiego adwokata, a obecnie pracownik firmy zajmującej się parcelacją „pańskiej” ziemi pod przyszłe kołchozy. Mężczyźni są spoufaleni z lwowskimi batiarami. Wplątali się również w skomplikowane romanse. Obaj żyją szybko i niebezpiecznie, każdego dnia stawiając czoła Sowietom. Jednocześnie zajmują się rozpracowywaniem złowrogich planów ukraińskich nacjonalistów.

Pierwszy tom sagi Lwowskie losy to wielowątkowa powieść, która zachwyci nawet najbardziej wymagającego fana gatunku. Barwne postaci, piękny język lwowskiego bałaku, lawina wątków – to wszystko sprawia, że czyta się ją jednym tchem.

Książkę pt. Tańce ze śmiercią znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także