Pięknie w nowym roku – zapowiedzi!

Pięknie w nowym roku jest nie tylko za sprawą białego puchu, który spowił niemal wszystkie miasta w naszym kraju. Wspaniały dzień można przeżyć także dzięki książkom i wie o tym każdy miłośnik literatury! W związku z tym dziś przygotowałam zestawienie książek z literatury pięknej i beletrystyki. Jeśli marzy się wam spokojny wieczór z ulubionym gorącym napojem i dobrą książką, trafiliście idealnie. Wśród dzisiejszych propozycji znajdziecie niezwykle przejmujące historie, które w serca czytelników wlewają dużo ciepła i nadziei oraz pochłaniają do reszty. Sprawdźcie koniecznie!

Pięknie w nowym roku – zachwycająca literatura!

Kobieta w białym kimonie - kup na TaniaKsiazka.pl

Kobieta w białym kimonie Ana Johns

Historia ta inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami! Dwie kobiety, żyjące po różnych stronach Pacyfiku, połączone jedną tajemnicą. Japonia, 1957 rok, siedemnastoletnia Naoko Nakamury przygotowywana jest do zaaranżowanego małżeństwa, które zapewniłby jej rodzinie odpowiednie miejsce w tradycyjnej, japońskiej społeczności. Dziewczyna jednak zakochuje się w marynarzu, a w swoim życiu będzie musiała dokonać serii trudnych decyzji, które naznaczą jej los.

Stany Zjednoczone współcześnie, dziennikarka Tori Kovač odnajduje list, który kwestionuje wszystko, co do tej pory wiedziała o swojej rodzinie. Strzępki informacji od umierającego ojca sprawiają, że rusza ona w daleką podróż, by odkryć prawdę.

Książka dostępna od 20 stycznia 2021 roku.

Ciekawe czasy - kup na TaniaKsiazka.pl

Ciekawe czasy Naoise Dolan

Ava jest młodą i świetnie wykształconą idealistką, która przyjechała do Hongkongu. Ma zamiar uczyć tu angielskiego dzieci bogatych Azjatów. Julian to równie inteligentny i błyskotliwy bankier, który lubi wydawać pieniądze na Avę. Poza tym łączy ich dobry seks, a od czasu do czasu Julian omawia z nią wahania kurów walut, choć to nie jedyne tematy, które ich łączą. Piękna i czarująca prawniczka Edith wkracza na scenę, gdy Julian na jakiś czas wyjeżdża do Londynu.

Książka dostępna od 31 stycznia 2021 roku.

Żona więźnia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Żona więźnia Maggie Brookes

Kolejna opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, która opowiada o sile miłości i porusza do głębi. Życie Izabeli, charakternej Czeszki z Vražnégo, zmienia się z dnia na dzień wraz z pojawieniem się brytyjskiego jeńca wojennego, kaprala Billa Kinga. Świeżo upieczeni małżonkowie organizują ucieczkę, jednak wpadają w ręce nazistów. Izabela, przebrana w mundur żołnierza, trafia wraz z Billem do niemieckiego obozu w Lamsdorf. A tam towarzyszą jej nie tylko ciężkie warunki, ale przede wszystkim strach przed zdemaskowaniem. Jednak dla ukochanego jest w stanie znieść wszystko. A on za nią oddałby życie…

Książka dostępna od 24 lutego 2021 roku.

Pięknie w nowym roku z książką - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Wykopaliska John Preston

Książka z okładką filmową, ponieważ ekranizacja dostępna będzie na platformie Netflix już od 29 stycznia bieżącego roku. To pełna wdzięku i melancholijna powieść, która jest fabularną rekonstrukcją przebiegu słynnych wykopalisk w Sutton Hoo. Trzech niezwykłych miesięcy, podczas których miejscowi spierali się z przyjezdnymi, specjaliści psuli szyki amatorom, a miłość i rywalizacja rozkwitały z równą mocą.

Książka dostępna od 29 stycznia 2021 roku.

Pięknie w nowym roku z książką - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Moje życie pełne cudów Wendy Holden, Zuzana Růžičková

I znów opowieść, do której scenariusz napisało samo życie. Zuzana dorasta otoczona muzyką. Sielankowe dzieciństwo przerywa zajęcie jej kraju przez nazistów. Jako Żydówka staje się osobą niepożądaną, której po kolei odbiera się wszystko, co kocha. Jest świadkiem największego okrucieństwa w dziejach. A jej jedynym talizmanem jest muzyka, która przypomina, że świat może być piękny.

Niezwykła historia światowej sławy klawesynistki Zuzany Růžičkovej, opowiedziana przez bohaterkę w ostatnich tygodniach jej życia.

Książka już dostępna.

Wyborny trup - kup na TaniaKsiazka.pl

Wyborny trup Agustina Bazzterica

Po Przemianie handel mięsem specjalnym kwitnie jak nigdy dotąd. A Marco, syn rzeźnika, doskonale wie, jakimi prawami rządzi się ta branża. Mężczyzna, pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej osoby, z goryczą obserwuje upadek ludzkiej moralności. Jednak pewnego dnia i on staje przed niełatwym wyborem. Jeden z klientów obdarowuje o nietuzinkowym prezentem, to żywa samica. Ponadto perfekcyjny okaz, który w obecnych czasach wart jest fortunę. Jednak bohater wie, że domowe hodowle są surowo zakazane. W związku z tym do wyboru ma kilka opcji. I decyduje się na tę najbardziej kontrowersyjną…

Książka dostępna od 27 stycznia 2021 roku.

Przeczytaj także