Papież dyktator – wstrząsający reportaż o głowie Kościoła

Papież dyktator - kup na TaniaKsiazka.plPapież dyktator to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i zagranicznych reportaży. Autor, Marcantonio Colonna, w wyczerpujący sposób wykorzystał swoje szerokie kontakty w Watykanie. W związku z tym stworzył prowokującą i odkrywczą relację na temat prawdziwych motywacji papieża Franciszka. Prezentowana dziś książka jest niezbędna dla zrozumienia jednej z najbardziej enigmatycznych, ale też niebezpiecznych osobowości, jakie zasiadały na tronie św. Piotra. Czytelnicy otrzymają tu podsumowania pięciu lat pontyfikatu Franciszka. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, czego jeszcze możecie się spodziewać po tej kontrowersyjnej książce.

Papież dyktator – kontrowersyjna, acz rzeczowa i przemyślana publikacja

To w 2013 roku kardynał Jorge Bergoglio z Argentyny został wybrany na papieża. W błyskawicznym tempie okrzyknięto go reformatorem. Szybko jednak okazało się, że sam zablokował właśnie te reformy, których przeprowadzenia spodziewano się po jego pontyfikacie. Nie był dobrze znany kolegium kardynalskiemu, które go wybrało. Jest postrzegany, jako liberał, choć niekoniecznie nim jest. Ponadto uważni obserwatorzy z jego kraju ojczystego już dawno uznali go za dopuszczającego się manipulacji polityka. I to takiego, który umiejętnie promuje swoją własną osobę.

Spod maski sympatycznego człowieka, otwartego na ludzi, czytelnicy dostrzegą papieża, który szokująco mało troszczy się o teologię i liturgię. A, który ma natomiast obsesję na punkcie swojej władzy. Sprzymierzając się z najbardziej skorumpowanymi środowiskami w Watykanie, Franciszek rządzi poprzez strach. Próbował także zmienić nauczanie Kościoła, uciekając się do podstępu.

Marcantonio Colonna zdradza o wiele więcej szokujących faktów. Oto jedynie kilka z nich:

  • głowa jezuitów, własnego zakonu Franciszka, generał Kolvenbach, uważał, że Bergoglio nie powinien zostać biskupem;
  • liberalni kardynałowie z krajów zachodnich, walczący z kardynałem Ratzingerem i sprzeciwiający się Janowi Pawłowi II, skrycie promowali Jorge Maria Bergoglia. I utorowali mu drogę do papiestwa z nadzieją, że unowocześni Kościół i zmieni jego doktrynę;
  • możliwe, że Franciszek nadużył funduszy Kościoła i zmienił ich przeznaczenie, wspierając kampanię prezydencką Hillary Clinton;
  • Franciszek sam zastanawiał się nad tym, czy mógłby stać się przyczyną schizmy w Kościele;

Książkę pt. Papież dyktator znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także