Ogród małych kroków – Abbi Waxman

Ogród małych kroków - kup na TaniaKsiazka.plOgród małych kroków to gorąca nowość, która idealnie sprawdzi się na ciepłe dni. Lato już za dwa dni, a wraz z nim zaczną się sezony urlopowe. A co najlepiej mieć ze sobą zawsze w podróży? Oczywiście, że książkę! Dlatego też mamy przyjemność przedstawić Wam dziś jedną z tych lektur, które wciągają do reszty. Koniecznie czytajcie dalej, by poznać znacznie więcej szczegółów.

Ogród małych kroków – poczuj magię pasji

Główną bohaterką jest Lily, która trzy lata temu przeżyła największą, życiową tragedię. W tragicznym wypadku samochodowym zginął jej mąż. Życie kobiety po tym czasie z pozoru wygląda już całkiem normalnie. Lily funkcjonuje w świecie całkiem sprawnie i odnosi wiele sukcesów na płaszczyźnie zawodowej. Spełnia się, jako utalentowana ilustratorka w jednym z wydawnictw.

To wszystko jest jednak jedynie przykrywką dla ogromnej tęsknoty za ukochanym, która od trzech lat zupełnie nie maleje. W efekcie tego kobieta jak ognia unika nowych znajomości, a cały wolny czas spędza w towarzystwie córek i rozrywkowej siostry.

W firmie pojawia się pomysł na nowy, obiecujący projekt. Lily zostaje wysłana na kurs ogrodnictwa, gdzie zabiera ze sobą rodzinę. Okazuje się, że dziewczyny świetnie się bawią, a bohaterce na kilka chwil udaje się zapomnieć o bólu i tęsknocie. Ponadto bardzo szybko ujawnia się terapeutyczność niespodziewanego kursu. Okazuje się, że sadzenie roślin i pielenie grządek to nie tylko przyjemne hobby. To także świetna okazja, by spojrzeć na własne życie z innej perspektywy. Jest coś jeszcze. Lily ma w końcu szansę skonfrontować się z dość niewygodną prawdą o samej sobie, której do tej pory za wszelką cenę starała się ignorować.

Autorce udała się rzecz niesłychana. W sposób lekki i pełny humoru opowiada o sprawach, które nie zawsze są przyjemne i wygodne. Ale takie właśnie jest prawdziwe życie, gdzie człowiek musi mierzyć się dzień w dzień z własnymi słabościami oraz trudnymi chwilami. Abbi Waxman udowadnia jednak, że można wszystko to przetrwać z uśmiechem na twarzy i rodzinnym wsparciem.

Książkę pt. Ogród małych kroków znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także