Odkrywca – książka dla najmłodszych

Odkrywca - kup na TaniaKsiazka.plOdkrywca to kolejna już książka autorstwa Katherine Rundell, która w błyskawicznym tempie stała się popularna na całym świecie. Wszystko za sprawą powieści pt. Dachołazy, która również w Polsce spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem. I tym razem autorka stworzyła opowieść dla najmłodszych Czytelników, sięgając po raz kolejny, po tytuł międzynarodowego bestsellera. Z pewnością żaden rodzic nie ma wątpliwości, że zainteresowanie pociechy książką jest niezwykle trudne. Maluchy szybko się nudzą i łatwo rozproszyć ich uwagę. Tym bardziej ważny jest sposób prezentowania książkowej historii tak, aby dziecko dotrwało podróż od jej początku do końca. Wszystko wskazuje na to, że Katherine Rundell odkryła magiczny sposób, by zainteresować najmłodszych Czytelników. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Odkrywca – uważaj, czego sobie życzysz, bo może się spełnić

Stare porzekadło mówi, że warto uważać na życzenia, bo naprawdę mogą się spełnić. A kiedy do tego dochodzi, nie zawsze jest kolorowo i radośnie, choć marzenia wydają się z pozoru zupełnie nieszkodliwe. Podobnie było z głównym bohaterem powieści pt. Odkrywca.

Fred od zawsze marzył o tym, by zostać odkrywcą. Chciał być wielkim podróżnikiem i dowódcą wyprawy, o których czytał w książkach, i których podziwiał. Szybko okazało się, że los wysłuchał próśb chłopca, choć spełnił jego życzenie w najmniej oczekiwanym stylu. Samolot, którym leciał Fred, rozbija się w Puszczy Amazońskiej. Bohater przeżywa katastrofę, a wraz z nim kilku młodszych od niego podróżników – Con, Lila i Max. Teraz cała czwórka musi przetrwać w dzikiej dżungli. Młodsi ocaleni pokładają całą swoją nadzieję na przeżycie i powrót do domu we Fredzie. W końcu jego marzenie ma szansę się spełnić, bo chłopiec staje się przewodnikiem i bierze udział w jednej z niezwykłych przygód, o których tak wiele czytał. Czy uda się mu wykorzystać wiedzę, którą zdobył do tej pory? Niewiele młodsi od niego bohaterowie szczerze liczą na jego zmysł przetrwania.

Książkę pt. Odkrywca znajdziecie tutaj. Polecamy ją gorąco najmłodszym Czytelnikom oraz ich rodzicom. Katherine Rundell udowadnia, że książki dla dzieci mogą być fascynujące i interesujące, nawet dla najbardziej wymagającego odbiorcy.

Przeczytaj także