O mrówkach i dinozaurach – zapowiedź książki Cixin Liu

Czy znacie twórczość Cixin Liu? Niedługo w Polsce ukaże się nowa książka cenionego na świecie pisarza science fiction. Zbiór opowiadań O mrówkach i dinozaurach pojawi się na półkach księgarń już w lipcu. Więcej informacji o premierze i treści książki znajdziecie poniżej.

Cixin Liu O mrówkach i dinozaurach

O mrówkach i dinozaurach, czyli społeczeństwo w krzywym zwierciadle

O mrówkach i dinozaurach to napisana z przymrużeniem oka alegoria, współczesne społeczeństwo w krzywym zwierciadle.

Akcja rozgrywa się w epoce kredy, kiedy po Ziemi chodzą olbrzymie dinozaury. Nawiązują one współpracę z mrówkami – mimo wielu różnic współpraca dwóch gatunków przynosi korzyści obu stronom.

Z czasem okazuje się jednak, że mrówczo-jaszczurza cywilizacja zaczyna niekorzystnie wpływać na środowisko naturalne. Mrówki dostrzegają zagrożenie i ostrzegają dinozaury, te jednak nic nie robią sobie z uwag owadów.

Insekty stają więc przed dylematem: zniszczyć dinozaury czy zginąć wraz z nimi?

O mrówkach i dinozaurach – premiera

Premiera O mrówkach i dinozaurach jest zaplanowana na 27 lipca 2021 roku.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Rebis.

Najnowsze opowiadania autorstwa Cixin Liu znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Cixin Liu – ceniony autor powieści science fiction

Cixin Liu to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy chińskich. Należy do grona najbardziej cenionych autorów światowej fantastyki naukowej.

W 2015 roku pisarz otrzymał Nagrodę Hugo za powieść Problem trzech ciał, czyli pierwszy tom bestsellerowej serii pt. Wspomnienie o przeszłości Ziemi. W jej skład wchodzą także Ciemny las i Koniec śmierci.

Pisarz w dorobku ma ponad 20 antologii oraz powieści science fiction. W swojej twórczości Cixin Liu porusza problematykę zarówno natury psychologicznej, jak i filozoficznej, a także odnosi się do kwestii społecznych i politycznych.

Książki autorstwa Cixin Liu znajdziecie POD TYM LINKIEM.

Zobacz także:

Przeczytaj także