Nowość od Nadii Hashimi!

Dom bez okien - kup na TaniaKsiazka.plDom bez okien – taki tytuł nosi nowość od Nadii Hashimi, która jest już dostępna na naszym rodzimym rynku. Autorka serca Czytelniczek na całym świecie podbiła takimi powieściami jak: Afgańska perła czy Kiedy księżyc jest nisko. Książki te w błyskawicznym tempie zyskały status bestsellerów, a o Hashimi usłyszały wszystkie miłośniczki literatury kobiecej. Czy i tym razem pisarce uda się zaskoczyć odbiorców? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Nowość od Nadii Hashimi – powrót do kobiet i kultury afgańskiej

Temat kobiet, którym przyszło żyć zgodnie z afgańską kulturą, jest bardzo często poruszany w powieściach Nadii. Tak jest również i tym razem. Główna bohaterka to Ziba, która od wielu lat prowadzi spokojne i stateczne życie. Jest kochającą, cierpliwą matką i oddaną żoną. Mieszka z rodziną w spokojnej wsi, gdzie idealnie wpasowuje się w kanon opiekunki rodziny i domu. Los jednak stawia przed nią ogromne wyzwanie. Mąż kobiety, Kamal zostaje brutalnie zamordowany siekierą na ich własnym podwórku. Będąca w szoku Ziba nie potrafi powiedzieć policji, co robiła w momencie zabójstwa. W jej obronie stają dzieci, które są pewne, że matka nigdy nie podniosłaby ręki na ich ojca.  Jednak członkowie rodziny Kamala są zupełnie innego zdania i domagają się sprawiedliwości.

Ziba może mówić o wielkim cudzie, bo udało się jej uniknąć publicznego zlinczowania. Zostaje jednak przeniesiona do aresztu i uwięziona, gdzie oczekuje na proces. Bohaterka znajduje się wśród kobiet, które również życiowe nieszczęście doprowadziło do celi. Okazuje się, że wśród podejrzanych znajduje się trzydziestoletnia Nafisa. Jednak w jej przypadku więzienie staje się zbawieniem i miejscem, które ocaliło jej życie. Gdyby tu nie trafiła, wykonano by na niej honorowe zabójstwo. Kobiety, które zostały zebrane w tym jednym miejscu, znajdują się tam z różnych powodów. Wśród osadzonych jest także dziewiętnastoletnia Meżgan. Niezamężna nastolatka w ciąży czeka tu na decyzję rodziny jej kochanka. Mają zdecydować o tym, kiedy wezmą ślub i czy w ogóle to nastąpi.

Nowość od Nadii Hashimi znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także