Nowość od Jeffery’ego Deavera – powrót śledczego duetu

Nowość od Jeffery’ego Deavera Pogrzebani - kup na TaniaKsiazka.plNowość od Jeffery’ego Deavera to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości amerykańskiego pisarza. Książka pt. Pogrzebani na polskim rynku będzie dostępna od 13 listopada 2018 roku i przypadnie do gustu każdemu wielbicielowi literatury kryminalnej i sensacyjnej, z elementami thrillera. Ponadto prezentowana dziś książka to już trzynasta z serii o Lincolnie Rhymie. Jeśli więc dopiero zaczynacie przygodę z twórczością wspomnianego pisarza, możecie być spokojni o kolejne książki do czytania, jeśli ta pochłonie was do reszty. Co takiego autor przygotował swoim czytelnikom tym razem?

Nowość od Jeffery’ego Deavera – kolejne zagadkowe śledztwo

Na ulicy Manhattanu dochodzi do porwania, którego świadkiem jest dziewięcioletnia dziewczynka. Mężczyzna zostaje obezwładniony w biały dzień, wepchnięty do bagażnika i uprowadzony. Na miejscu zdarzenia sprawca zostawia swojego rodzaju wizytówkę. To miniaturowy stryczek zrobiony ze struny instrumentu.

To jednak nie koniec. W Internecie pojawia się film, przedstawiający ofiarę z pętlą na szyi. Mężczyzna jest bliski śmierci. W tle natomiast leci muzyka, w którą wpleciono ciężki oddech ofiary. Autor nagrania przedstawia się jako Kompozytor. Sprawą zajmują się Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. I już wkrótce odkrywają, że do podobnego przestępstwa doszło we Włoszech, w niewielkiej miejscowości pod Neapolem. Tam ofiarą stał się uchodźca z Libii. Tym samym duet wyrusza za Atlantyk, by pomóc w śledztwie włoskiej policji. Jednak tamtejsi stróże prawa nie przyjmują ich wsparcia tak entuzjastycznie, jak się spodziewali.

Pościg za porywaczem zmienia się w sprawę o wymiarze międzynarodowym. Wkrótce też Rhyme i Sachs orientują się, że uczestniczą w rozgrywce między tajemniczymi grupami interesu z różnych stron świata. A wszystko to toczy się na tle problemu fali uchodźców, zalewających Europę.

Przypominamy, że nowość od Jeffery’ego Deavera będzie dostępna od 13 listopada bieżącego roku. Książkę pt. Pogrzebani znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury sensacyjnej i kryminalnej, która łączy w sobie również elementy thrillera. Gwarantujemy, że nawet najbardziej wymagający odbiorca znajdzie w tej historii coś dla siebie. Koniecznie to sprawdźcie!

Przeczytaj także