Nowe opowiadania Camilli Lackberg – premiera w sierpniu

Opowiadania wymagają kondensacji wątków, a od autora kryminałów również kondensacji napięcia. Dostajemy krótszą historię i jednocześnie bardzo esencjonalną. Jesteście gotowi na esencję pisarstwa Camilli Lackberg? Już w sierpniu w księgarniach pojawią się opowiadania szwedzkiej autorki: Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości – dwie historie zamknięte w jednej, prawie 300 stronicowej książce.

Nowe opowiadania Camilli Lackberg

Nowe opowiadania Camilli Lackberg

Idziesz do więzienia — przyjaźń i tajemnice

Jeżeli tytuł opowiadania Idziesz do więzienia kojarzy wam się z grą w Monopoly, to macie bardzo dobre skojarzenia. Stawka może wzrastać nie tylko w grze.

Nowy Rok, luksusowa willa nad jeziorem i gra w Monopoly… Co może pójść nie tak?  Czworo przyjaciół zna się od zawsze. W końcu czy mogło być inaczej, skoro ich rodzice też się przyjaźnią. Do tego nawet mają swoją imprezę w sąsiedniej willi, więc wydaje się, że wszystko powinno być w porządku.

Tylko że młodzi mają swoje tajemnice, którymi nie podzielili się z nikim. Gdy te podczas gry zaczynają wychodzić na jaw, okazuje się, że noworoczna impreza wcale nie jest niewinna, a za nią kryje się pewien plan.

Kobiety bez litości Camilli Lackberg

Kobiety bez litości to kolejne z opowiadań, które możecie znaleźć w tym tomie.

Ingrid, podobnie jak bohaterka Złotej klatki, postawiła wszystko na jedną kartę – małżeństwo. To dla niego poświęciła karierę, a teraz dowiaduje się, że mąż ją zdradza.

Z kolei Birgitta robi wszystko, by ukryć, że jej mąż jest brutalnym tyranem.

Victoria, jeszcze jedna bohaterka opowiadania, zaufała mężczyźnie poznanemu przez internet. Wyjechała z Rosji, żeby zostać jego żoną. Na miejscu okazało się, że mężczyzna jest kimś zupełnie innym, niż dał jej do zrozumienia podczas internetowych rozmów.

Bohaterki tego opowiadania nie zamierzają się poddać. Chcą odzyskać swoje życia i poczucie bezpieczeństwa. Tylko czy zbrodnia doskonała to odpowiednie rozwiązanie?

Premierę opowiadań Camilli Lackberg zaplanowano na 11 sierpnia. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca. Warto zauważyć, że oprawa graficzna okładki jest spójna z cyklem Faye: powieściami Złota klatka i Srebrne skrzydła. Zatem oprócz esencjonalnych historii dostaniecie też książkę, która na półce ładnie skomponuje się z najnowszą serią pisarki.

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości możecie już w ramach zapowiedzi zamówić w naszej księgarni: Opowiadania Camilli Lackberg.

Przeczytaj także