Nowa powieść Stephenie Meyer – Zmierzch w nowej odsłonie!

Stephenie Meyer powraca z kolejną odsłoną sagi Zmierzch! Tym razem miłośnicy tego cyklu będą mieli okazję przeczytać 442- stronicową powieść z nieco innymi bohaterami.

Life and death Stephanie Meyer

Źródło zdjęcia: Amazon.com

Po zakończeniu opisywania przygód Belli i Edwarda, oraz po publikacji  Drugiego życia Bree Tanner, Stephenie Meyer planowała napisanie powieści z punktu widzenia Edwarda, jednak po wycieku do sieci początkowych stron książki, publikacja została najpierw odwołana, następnie przełożona na bliżej nieokreślony czas. Na szczęście wierne fanki Zmierzchu spotka inna przyjemność. W ramach świętowania 10 rocznicy publikacji sagi, Stepheni Meyer wydała 442- stronicową powieść o tytule Life & Death: Twilight Reimagined (premiera: 06.10.2015 r.). Książkę można zakupić w portalu Amazon.com w wersji papierowej jako dwupak z pierwszą częścią sagi Zmierzch oraz samodzielne wydanie w formie audiobooka (do kupienia są dwie wersje: na płycie CD lub plik do pobrania). Nie znamy jeszcze terminu premiery książki w Polsce.

Co Czytelnicy Life & Death: Twilight Reimagined znajdą w środku? Otóż Stephanie Meyer pokusiła się o przedstawienie historii z odwróconymi postaciami: Bell, Edward i Jacob zostali zamienieni: Bella to mężczyzna (młodzieniec) o imieniu Beau (skrót od Beaufort), Edward Cullen został Edythe (kobieta), a Jacob – Julie. Wszyscy ci, którzy krytykowali Zmierzch ze względu na postać Belli, ślepo zakochanej w Edwardzie i przedstawionej jako niepewna siebie i niezaradna kobieta, powinni poczuć się ukontentowani odwróceniem ról. Jak dowiadujemy się z fragmentu audiobooka, 17-letni Beau, podobnie jak niegdyś Bella Swan, przybywa do prowincjonalnego miasteczka, by zamieszkać z ojcem.

Meyer jest również autorką ciepło przyjętej przez publiczność powieści Intruz. Ma w planach napisanie drugiej części Intruza – oryginalny tytuł to The Soul.

Jeśli nie znasz jeszcze wszystkich książek Stephenie Meyer, nic straconego: kupisz je w TaniaKsiazka.pl po kliknięciu tutaj.

Przeczytaj także