Nowa książka ze świata Wiedźmina!

Nowa książka ze świata Wiedźmina. Szpony i kły - kup na TaniaKsiazka.plNowa książka ze świata Wiedźmina już wkrótce pojawi się w sprzedaży. Bez wątpienia jest to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników literatury fantasy i świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Szpony i kły dostępne będą od 8 listopada bieżącego roku i będzie to nie jedna, a aż kilka historii wartych uwagi. Na fakt zasługuje jeszcze jeden szczegół, który nadaje lekturze wyjątkowego charakteru. Aby poznać więcej szczegółów, koniecznie czytajcie dalej!

Nowa książka ze świata Wiedźmina – uhonorowanie zwycięzców

Na początku należy wspomnieć o jednym, bardzo istotnym fakcie. Szpony i kły to antologia, która ma na celu uhonorowanie uczestników konkursu organizowanego przez „Nową Fantastykę” na trzydzieste urodziny Geralta. Głównym zwycięzcą był Piotr Jedliński, jednak organizatorzy otrzymali mnóstwo wspaniałych zgłoszeń, które również zasługiwały na to, by ujrzeć światło dzienne. Tym oto sposobem powstał zbiór opowiadań, na który sam Andrzej Sapkowski dał zgodę.

Redakcją wspomnianej antologii zajęli się: Marcin Zwierzchowski, Mirek Kowalski oraz Danuta Górska. Oto jak pierwszy z redaktorów opisuje najnowszy projekt:

Co znajdziecie w tym zbiorze? Teksty bardzo różne. Będzie kilka takich, gdzie powróci sam Geralt, będą opowieści o innych wiedźminach, pojawi się Triss, wpadnie Jaskier, będą i nowe postacie, wiele nowych postaci. Raz się wzruszycie, nieraz zaśmiejecie. Ja, czytając te opowiadania, na chwilę powróciłem do wspaniałego świata wiedźminów i czarodziejek. Co też Wam gorąco polecam.

Przy okazji warto wspomnieć również o Andrzeju Sapkowskim, któremu Czytelnicy zawdzięczają kultową już serię o Białym Wilku. Jeśli interesujecie się twórczością autora, a w dodatku jesteście miłośnikami gier RPG, to z pewnością nie jest Wam obcy wątek gry stworzonej przez CD Projekt RED. Powstała ona na kanwie serii Sapkowskiego, a w sieci do tej pory da się dostrzec echa wojny między twórcami gry a twórcą książek. Nie da się ukryć, że główną jej przyczyną były względy finansowe. Czy tym razem odbiorcy powinni obawiać się podobnej sytuacji? Dla wszystkich zmęczonych już wspomnianym tematem mamy dobre informacje. Andrzej Sapkowski na antologii Szpony i kły nie zarobi ani grosza i dobrze wiedział, na co zezwala.

Nie ma co ukrywać, że taka decyzja mistrza polskiej fantastyki jest niemałą nagrodą i uhonorowaniem dla wszystkich uczestników konkursu.

Przypominamy, że nowa książka ze świata Wiedźmina dostępna będzie już od 8 listopada 2017 roku. Szpony i kły znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także