Nowa książka Kory – Miłość zaczyna się od miłości

Nowa książka Kory – kup na TaniaKsiazka.plNowa książka Kory to doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników i wielbicieli polskiej artystki i wokalistki. Chociaż Olga Aleksandra Sipowicz zmarła w 2018 roku, echo jej twórczości nie milknie. Trudno się temu dziwić, ponieważ była jedną z najbardziej charyzmatycznych i wybitnych postaci w historii polskiego rocka. Poza tym kilka lat temu na rynku pojawiła się biografia wokalistki. Tym razem czytelnicy mają szansę poznać Korę z zupełnie innej strony. Ponieważ będzie to spojrzenie na jej osobę poprzez pryzmat twórczości wokalistki, zapisków i notatek, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Prezentowana dziś książka pt. Kora. Miłość zaczyna się od miłości będzie dostępna w sprzedaży od 27 listopada 2019 roku. Jesteście ciekawi, czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Nowa książka Kory – kilka słów od męża wokalistki

Przed fanami i miłośnikami literatury faktu nie lada gratka. Ponieważ w książce tej znajdziecie mnóstwo zapisków, notatek i procesów twórczych wokalistki. A wszystko to nigdy wcześniej nie ujrzało światła dziennego. Było przeznaczone tylko do wglądu dla najbliższych Kory. Jej maż, Kamil Sipowicz zdecydował się jednak opublikować te niezwykłe fragmenty. Dlaczego? Oto co pisze na ten temat:

W kilku pięknych zeszytach, które Kora starannie wybierała w księgarniach lub dostawała w prezencie, przez wiele lat prowadziła notatki. Zeszyty to był jej warsztat literacki. Alembik, w którym wrzały i dojrzewały pomysły na piosenki.

Ponad rok po śmierci Kory, zdecydowałem się pokazać światu jej intymną pracę nad tekstem. Prezentujemy je czytelnikowi razem z oryginalnymi skreśleniami. Pokazujemy jej pracę nad słowem, jej wahania oraz różne wersje często tego samego tekstu. Mamy zatem teksty Kory głównie z lat 2003–2018, ale także kilka tekstów z roku 1983. Czytając uważnie zeszyty, możemy prześledzić, jak Kora pracowała nad tekstami piosenek, jak tworzyła nowe wersje, jak skreślała, uzupełniała, walczyła o frazę i rytm. Te zeszyty to czarowna pamiątka jej pięknego wewnętrznego świata.

Przypominamy, że nowa książka Kory będzie dostępna w sprzedaży od 27 listopada bieżącego roku. Prezentowaną dziś pozycję pt. Kora. Miłość zaczyna się od miłości znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także