Nikt nie musi wiedzieć Katarzyny Bondy – zapowiedź

O tym muszą wiedzieć wszyscy: po niemal dziesięciu latach powraca Hubert Meyer – jeden z najsłynniejszych profilerów w świecie polskich kryminałów! Nikt nie musi wiedzieć Katarzyny Bondy już w maju trafi w ręce czytelników. Jakie wyzwania postawiła przed Meyerem autorka? Kiedy premiera najnowszej książki mistrzyni kryminałów? O tym przeczytacie poniżej.

Nikt nie musi wiedzieć Katarzyny Bondy - zapowiedź

Nikt nie musi wiedzieć Katarzyny Bondy

Co słychać u Meyera? Psycholog przygotowuje się na przyjemny, trzynastodniowy urlop. Jak się jednak okazuje, zapas tequili i błogie wylegiwanie się na kanapie będą musiały poczekać…

Meyer dostaje od nieznajomej kobiety tajemnicze SMS-y, a niedługo potem w jego domu bez zapowiedzi pojawiają się  zaprzyjaźnieni policjanci wraz z prokuratorką Weroniką Rudy. „Goście” składają Meyerowi propozycję nie do odrzucenia.

Sześć miesięcy wcześniej jeden z policjantów zastrzelił niebezpiecznego gangstera o pseudonimie Japa. Zadaniem Meyera jest ochronienie funkcjonariusza przed grożącą mu karą. Profiler ma przedstawić ekspertyzę, która zmyli trop w śledztwie: śmierć Japy ma wyglądać jak skutek gangsterskich porachunków.

Śledczy potrzebują jednak „przykrywki”, innej sprawy, nad którą będą oficjalnie pracować. Zespół zajmuje się więc morderstwem w Mosznej: na drodze pod zamkiem znaleziono tam zmasakrowane zwłoki młodego chłopaka. Co więcej, zabójca popełnia następne morderstwa. Policjanci przesłuchują kolejnych świadków, ale każdy trop prowadzi donikąd…

To będzie najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne śledztwo w całej karierze Meyera.

Seria o psychologu śledczym Hubercie Meyerze

Katarzyna Bonda postać Huberta Meyera powołała do życia na kartach powieści Sprawa Niny Frank w 2007 roku. Był to pierwszy w Polsce kryminał z profilerem jako głównym bohaterem – i szybko okazał się strzałem w dziesiątkę. Czytelnicy pokochali tę postać!

Jeśli macie do nadrobienia którąś z poprzednich części z serii o Hubercie Meyerze, to wszystkie jej tomy znajdziecie tutaj:

Zobacz także:

Przeczytaj także