Niewinny Harlana Cobena – wydanie filmowe

Już pod koniec kwietnia serialowe zasoby Netflixa powiększą się o nowy thriller, będący adaptacją powieści amerykańskiego mistrza kryminałów. Omawiany pierwowzór książkowy to oczywiście Niewinny Harlana Cobena – wydanie filmowe przygotowane specjalnie z okazji premiery serialu już niedługo ujrzy światło dzienne. O szczegółach przeczytacie poniżej, zapraszam.

Okładka książki Niewinny Harlana Cobena - wydanie filmowe

Niewinny Harlana Cobena – wydanie filmowe

Filmowe wydanie thrillera Harlana Cobena pt. Niewinny ukaże się nakładem wydawnictwa Albatros. Jak Wam się podoba surrealistyczna okładka z podobizną Mario Casasa, czyli odtwórcy głównej roli?

Okładka okładką, ale jaka opowieść czeka na czytelników na stronach thrillera?

Niewinny Harlana Cobena przedstawia historię Matta Huntera, który dziewięć lat po wyjściu na wolność z więzienia stara się jak najlepiej poukładać swoje życie. Mężczyzna odsiadywał wyrok za spowodowanie śmierci uczestnika przypadkowej, niesprowokowanej przez siebie bójki.

Wszystko zapowiada się pomyślnie: bohater wiedzie spokojne życie, jest prawnikiem, ma żonę Olivię, z którą oczekują narodzin dziecka. Niestety sytuacja zmienia się diametralnie, gdy Olivia wyjeżdża w celach służbowych.

Pod nieobecność ukochanej Matt otrzymuje wiadomość, wysłaną z telefonu żony. Przesłano w niej film, na którym widać Olivię w niedwuznacznej sytuacji z obcym mężczyzną. Główny bohater postanawia odnaleźć domniemanego kochanka żony, szybko okazuje się jednak, że wpadł w poważne kłopoty. Mężczyznę z nagrania znaleziono martwego, a Mattem interesują się agenci FBI, którzy podejrzewają go o popełnienie zbrodni.

Czy Matt, który przecież był już skazany za zabicie człowieka, udowodni swą niewinność?

Serialowe adaptacje prozy Harlana Cobena

Jakie inne tytuły poza Niewinnym posłużyły jako inspiracja do serialowego scenariusza twórcom filmowym?

Na tę chwilę do grona zekranizowanych książek Harlana Cobena zaliczają się między innymi:

  • Safe z 2018 roku (produkcja francusko-brytyjska)
  • Nieznajomy z 2020 roku (produkcja brytyjska)
  • W głębi lasu z 2020 roku (głośny w Polsce hit produkcji polsko-amerykańskiej, z Grzegorzem Damięckim, Agnieszką Grochowską i Jackiem Komanem)

***

Premiera filmowego wydania powieści Harlana Cobena jest zaplanowana na 14 kwietnia 2021 roku.

Premiera serialu Netflixa odbędzie się 30 kwietnia, jest więc jeszcze trochę czasu na to, aby nadrobić zaległości i zapoznać się z książkowym pierwowzorem sfilmowanej opowieści.

Książkę znajdziecie tutaj: Niewinny. Wydanie filmowe >>

Zobacz także:

Przeczytaj także