Niewinny Grahama Moore’a – powieść zdobywcy Oscara

Czy znane jest Ci nazwisko Graham Moore? Jeśli nie tylko czytasz książki, ale również oglądasz filmy, to być może widziałeś produkcję pt. Gra tajemnic z 2014 roku w reżyserii Mortena Tylduma z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej? Film opowiada o angielskim matematyku Alanie Turingu, który podczas II Wojny Światowej pomógł złamać kod niemieckiej maszyny szyfrującej – Enigmy. Właśnie do tego filmu wspomniany Moore napisał scenariusz. I wyszło mu to tak dobrze, że w 2015 roku za swoją pracę otrzymał Nagrodę Akademii Filmowej w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany. Ale, ale! Artysta pisze również książki i być może czytałeś np. Ostatnie dni mroku. Niedługo na polskim rynku pojawi się czwarta jego powieść. Niewinny Grahama Moore’a trafi do księgarni już 1 września. 

Niewinny Grahama Moore'a Sprawdź na Tania Ksiazka.pl >>

Niewinny Grahama Moore’a

Niewinny Grahama Moore’a w kilka dni po premierze w Stanach Zjednoczonych zyskał miano jednego z najlepszych thrillerów ostatnich lat. Cieszy zatem fakt, że Wydawnictwo W.A.B. zadbało o to, by bestseller Ne York Timesa trafił również w ręce polskiego czytelnika. O czym zatem jest książka, która wzbudza takie zainteresowanie? To historia grupy ławników, którą powołano do pracy nad sprawą zabójstwa Jessiki Silver – nastoletniej dziedziczki miliardowej fortuny należącej do lokalnego potentata na rynku nieruchomości. Oskarżony o to morderstwo zostaje nauczyciel dziewczyny, Bobby Nock, który przed zabójstwem dodatkowo miał ją uwieść. Wina jest ewidentna. Dlatego gdy proces, który śledzi cała Ameryka, kończy się uniewinnieniem podejrzanego przez ławę przysięgłych, wszyscy są w ogromnym szoku. 

Dziesięć lat później twórcy filmowi powracają do sprawy, chcąc na jej podstawie nakręcić serial dokumentalny. Ławnicy ponownie się spotykają, by jeszcze raz przyjrzeć się sprawie. To może być przełomowe spotkanie, ponieważ jeden z nich ma ponoć nowe dowody obciążające Nocka. Niestety, noc przed nagraniem zostaje zamordowany, a ławniczka, która ostatnia przebywała z nim w pokoju, zostaje oskarżona o morderstwo.

W tej sprawie nikt nie mówi całej prawdy i każdy ma coś do ukrycia… I jedno pytanie po tylu latach nadal pozostaje otwarte: kto zabił Jessicę?

***

Od dziesięciu lat nie czytałam dreszczowca tak smakowitego i tak doskonale utrzymującego czytelnika w napięciu

~ Sophie Hannah, współautorka Dublerki

 

Książkę Niewinny Grahama Moore’a przedpremierowo możesz zamówić w tym miejscu.

Zobacz także:

Przeczytaj także