Niewidzialne życie Addie LaRue – nowość

Jeśli na Twojej półce stoi np. seria książek Odcienie magii V.E. Schwab, to oznacza, że doskonale wiesz, że po nowej powieści tej autorki można spodziewać się niesamowitej historii, która oderwie od rzeczywistości na wiele godzin. Książka Niewidzialne życieAddie LaRue ukazała się nakładem Wydawnictwa We need Ya i jest skierowana do młodego czytelnika. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnęli po nią starsi fani powieści fantasy. Klimat książki, która wymyka się wszystkim gatunkom, nawiązuje do takich hitów jak Żona podróżnika w czasie czy Życie po życiu i sama nie opuszcza list bestsellerów New York Timesa.

Niewidzialne życie Addie LaRue Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Niewidzialne życie Addie LaRue Victoria Schwab

W najnowszej powieści  Niewidzialne życie Addie LaRue V.E. Schwab cofa nas do roku 1714. Znajdujemy się we Francji, a uciekająca sprzed ołtarza młoda dziewczyna, tytułowa Adeline, popełnia niewyobrażalny błąd. Jaki? Nie idzie za radą mądrych przysłów: Nigdy nie módl się do bogów, którzy odpowiadają po zmroku i zawiera pakt z samym diabłem! Czarcia umowa nakłada na nią poważne ograniczenie. Dziewczyna będzie żyła wiecznie, ale! – bez szansy, że ktokolwiek i kiedykolwiek ją zapamięta. Ani jeden okruch wspomnienia o niej nie zostanie w pamięci żadnej osoby, z którą miała styczność… Z tego względu Addie postanawia opuścić swoją rodzinną wioskę. Straciła bowiem wszystko.

Ma w sobie natomiast wiele determinacji, by odszukać swoje nowe, właściwe miejsce. Wierzy, że jej się to uda nawet w obliczu faktu, że została skazana na wieczną samotność. Czy to jednak do końca prawda? Okazuje się bowiem, że co roku, w dniu jej urodzin wizytę składa jej tajemniczy Luc. Przychodzi i zadaje pytanie, czy Adeline jest już wreszcie gotowa, by oddać mu swoją duszę. Ta ich mroczna, ekscytująca gra będzie trwać przez wieki.

Po trzystu latach samotności Addie LaRue trafi jednak do księgarni ukrytej w Nowym Jorku. Tam, ku swemu ogromnemu zaskoczeniu pozna kogoś, kto zapamięta jej imię! Czy to możliwe, by ta jedna rzecz była w stanie  zatrząść postanowieniami diabelskiego paktu? Czy wszystko ma szansę zmienić się na zawsze? Przyznaj, że zarys fabuły zachęca do szukania odpowiedzi na te pytania. Wszystkie czekają na Ciebie w książce Niewidzialne życie Addie LaRue, która jest dostępna pod tym linkiem.

Powiązane artykuły:

Przeczytaj także