Nietypowa Matka Polka 2

Najbardziej niebanalna mama powraca z drugim tomem swoich zabawnych felietonów! Nietypowa matka Polka 2 pojawi się w księgarniach już 15 lipca i jak twierdzi sama autorka, ta książka po prostu należała się jej fanom. Słodko-gorzkie teksty znanej blogerki pokochała cała Polska, a ona sama zyskała jeszcze więcej obserwujących na swoich profilach w social mediach. Dlatego jedynie kwestią czasu było, aż powstanie druga część bestsellerowego zbioru. Czego tym razem możemy się spodziewać? 

Nietypowa Matka Polka 2
Nietypowa Matka Polka 2

Jej znaki szczególne? Niesamowity zmysł obserwacji, charyzma, lekkość, cięty język, brak nadęcia i dobry humor – te składniki osobowości Nietypowej Matki Polki sprawiają, że skupia wokół siebie tysiące internautów. Po publikacji pierwszej części felietonów zyskała kolejnych wiernych czytelników, którzy doceniają jej naturalność, wyróżniającą się w świecie zalanym sztucznością i fałszem. Pisze o rzeczach łatwych i przyjemnych, ale nie tylko. Lubi czasem wyciągnąć na tapet kontrowersyjny temacik, by przemaglować go z typową dla siebie spostrzegawczością i bystrością.

W książce Nietypowa Matka Polka 2 przeczytasz m.in. o eksperymentalnym makijażu, wzbudzającym sensację wśród przechodniów, o kosztach sławy i rozpoznawalności, czy o tym, dlaczego należy szanować zwierzęta i czego nie należy robić dziecku. No i o patriarchacie – na czym polegał kiedyś, a jak wygląda on obecnie.

***

W taki sposób Nietypowa Matka Polka pisała o książce do swoich czytelników na Facebooku:

Najnowszy tytuł jest bardziej zróżnicowany. Znajdziecie tam zarówno felietony pisane na dużym luzie, jak i takie, które poruszają cięższe, bardziej refleksyjne tematy. Ta pozycja jest słodko- gorzka. Taka jestem ja. Takie jest życie. Chcę być z Wami szczera, inaczej nie widzę sensu pisania. Zresztą inaczej też nie umiem, zatem nie będę udawała, że było mi ostatnimi czasy zawsze do śmiechu. Chcę też korzystać z zasięgów i starać się zmieniać świat na nieco choć lepszy, przyjaźniejszy nam wszystkim, bardziej tolerancyjny. I chcę to robić m.in. pokazując niektóre kwestie społeczno-polityczne swoimi oczami.

 A moje oczy mnóstwo rzeczy już widziały. I nadal widzą nie tylko biel i czerń, ale i wiele odcieni szarości. Nie lubię patosu, jestem prostą kobietą, nie chcę więc używać wielkich słów, ale chcę, żebyście wiedzieli, że ta książka to też w poniekąd mój manifest. Jeśli choć jedna osoba się nad nią zaduma, gdy trzeba; jeśli choć jedna osoba się uśmiechnie, zrelaksuje przy tych luźnych tekstach i jeśli choć jednej osobie da ona siłę, to będę wiedziała, że warto było pisać.

 ~ fragemt wpisu z fanapge’a Nietypowa Matka Polka

Zamów przedpremierowo egzemplarz książki Nietypowa Matka Polka 2, przechodząc na tę stronę.

W tym miejscu natomiast znajdziesz pierwszy tom felietonów.

Zobacz także:

Przeczytaj także