Niepublikowane opowiadanie Martina!

Niepublikowane opowiadanie Martina w Księdze mieczy - sprawdź na TaniaKsiazka.plNigdy niepublikowane opowiadanie Martina już niedługo będzie dostępne także dla Czytelników w Polsce. Chodzi tu oczywiście o Synów smoka, które przeniesie Czytelników w znany im już świat z Gry o tron. Ale to nie jedyna dobra wiadomość dla wszystkich miłośników literatury fantasy. Ta publikacja związana jest z ukazaniem się najnowszej antologii pod redakcją Gardnera Dozoisa. Książką pt. Księga mieczy na polskim rynku dostępna będzie od 4 kwietnia 2018 roku i z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających fanów gatunku. Jest to bowiem zbiór premierowych opowiadań wielu epickich twórców, w tym oczywiście samego George’a R.R. Martina. Zaciekawieni? Koniecznie sprawdźcie to sami!

Niepublikowane opowiadanie Martina i wiele innych!

Nie od dziś wiadomo, że to literatura fantasy dała początek kultowym już postaciom, które na zawsze odmieniły świat fikcyjnych bohaterów. Któż z nas nie słyszał choćby raz o Conanie Barbarzyńcy Roberta E. Howarda, Elryku z Melniboné Michaela Moorcocka, Fafrydzie czy Szarym Kocurze Fritza Leibera? To właśnie te klasyczne już postaci dały początek literaturze miecza i magii niezwykłą popularność. I to one stały się podstawą całego fantasy. Nic dziwnego, że nowe pokolenie twórców gatunku odnalazły w nich niewyczerpane źródła inspiracji. Tym samym stworzyli własne, niepowtarzalne opowieści o magii i porywających przygodach.

Gardner Dozois, ceniony redaktor i popularny pisarz, zebrał w jednym miejscu premierowe opowiadania wielu współczesnych gwiazd literatury fantasy. Dzięki temu Czytelnicy mają okazję zapoznać się z dziełami takich mistrzów jak: George R. R. Martin, K. J. Parker, Robin Hobb, Scott Lynch, Ken Liu, C. J. Cherryh, Daniel Abraham, Lavie Tidhar czy Ellen Kushner. To właśnie oni zabierają nas często do najpopularniejszych światów fantasy, jakie do tej pory zostały stworzone.

Prawdziwą perełką dla miłośników Martina i świata, który Czytelnicy mieli okazję poznać w Grze o tron, jest opowiadanie pt. Synowie smoka. Ta historia opowiada o wydarzeniach, mających miejsce wiele lat przed właściwą fabułą wspomnianej książki. Odbiorcy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak wyglądała niefortunna rywalizacja między synami Aegona I, Aenysem I i Maegorem I. Rywalizacji, która miała niebezpieczne i tragiczne skutki dla Siedmiu Królestw.

Niepublikowane opowiadanie Martina i wiele innych premierowych historii znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także