Narzeczona nazisty – nowa książka Barbary Wysoczańskiej

Czasami miłość nie wybiera. Potrafi połączyć ludzi, których różni prawie wszystko, a którzy dodatkowo stoją jeszcze po przeciwnych stronach barykady, wrzuceni w takie okoliczności przez ślepy los. Jak w chaosie, w mrocznych dniach panowania śmierci, nienawiści i zagłady ocalić uczucie rodzące się między dwojgiem ludzi? O tym opowiada Narzeczona nazisty – nowa książka autorstwa Barbary Wysoczańskiej, łącząca powieść historyczną i romans. Kiedy premiera? O tym przeczytacie poniżej.

Okładka książki Narzeczona nazisty Barbary Wysoczańskiej

Narzeczona nazisty – nowa książka Barbary Wysoczańskiej

Akcja powieści zaczyna się w sierpniu 1938 roku. Młoda studentka germanistyki – Hanna Wolińska – jest damą do towarzystwa bogatej i dobrze sytuowanej niemieckiej hrabiny Irene von Richter.

Hanna poznaje wnuka Irene – Johanna. Między dwojgiem młodych ludzi nawiązuje się relacja, która z czasem zmienia się w uczucie, utrwalone przez zaręczyny. Hania jako narzeczona hrabiego von Richtera obraca się w wyższych sferach Monachium, wśród których spotyka najwyższych rangą przywódców III Rzeszy.

Kiedy świat pogrąża się w piekle wojny, miłość Hanny i Johanna przejdzie ciężką próbę. Jego przymusowo wcielają do Wehrmachtu, ona z kolei zostaje zwerbowana przez polskie władze jako szpieg. Czy narzeczeni ocalą swoje uczucie?

Zdrajcą jest się tylko wtedy , kiedy świadomie złamie sie przysięgę wierności. Ja nic nie przysięgałem, bo siłą wcielono mnie do wojska. Jestem tu tylko ze względu na ciebie. Nie obchodzi mnie ta wojna, Wehrmacht, Hitler, ani nikt inny. Obchodzisz mnie tylko ty. Tylko dla ciebie robię to wszystko.

Narzeczona nazisty, fragment

Narzeczona nazisty – kiedy premiera powieści Barbary Wysoczańskiej?

Premiera powieści odbędzie się 30 czerwca 2021 roku. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia.

Najnowszą książkę Barbary Wysoczańskiej znajdziecie już teraz POD TYM LINKIEM.

Więcej powieści historycznych i wojennych znajdziecie W TYM MIEJSCU. 

Zobacz także:

Przeczytaj także