Namiestnik – Adam Przechrzta

Namiestnik - sprawdź na TaniaKsiazka.plNamiestnik to książka, która bez wątpienia powinna znaleźć się na półce każdego, kto choć trochę interesuje się literaturą fantasy. Ponadto miłośnicy dawnych dziejów również znajdą tu coś dla siebie. Autor, Adam Przechrzta po raz kolejny udowadnia, że ma niezwykły talent i warsztat pisarski. W sposób idealny łączy historię ze szczyptą magii, dzięki czemu Czytelnik otrzymuje niezwykle wciągającą powieść. Jeśli więc poszukujecie nietuzinkowych opowieści, to ta książka spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych. Koniecznie to sprawdźcie!

Namiestnik – opis fabuły

Właśnie trwa I wojna światowa. Polska stolica znajduje się pod niemiecką okupacją. Rosyjska armia została odepchnięta Dalego na wschód. To jednak nie eliminuje zagrożenia, gdyż przepędzony wróg przygotowuje się do kontrofensywy. W tym samym czasie Rudnicki otrzymuje od Niemców propozycję nie do odrzucenia. Chociaż przez tyle czasu alchemik skutecznie unikał mieszania się w politykę, tym razem zostaje wciągnięty w nią mimo woli. A w tej grze stawką jest życie oraz wiele, wiele więcej.

A dookoła zaczyna dziać się sporo. W enklawach pojawiają się istoty, używające imion upadłych aniołów. Jak się wkrótce okaże, nie bez przyczyny. Własne plany mają również Sztyletnicy. Drogi Rudnickiego i Samarina już wkrótce ponownie się przetną. Chociaż tym razem obaj panowie walczą pod zupełnie inną flagą.

Warto tutaj wspomnieć kilka słów o samym autorze. Adam Przechrzta ukończył studia historyczne. Jest również doktorem nauk humanistycznych. Bez wątpienia właśnie takie ukierunkowanie naukowe sprawiło, że serwuje on Czytelnikom niezwykłe opowieści. Książki, w których obok siebie harmonijnie współistnieją historia oraz fantastyka.

Namiestnik to już drugi tom po Adepcie z serii pt. Materia Prima. Ponadto odbiorcy mieli okazję nieraz przekonać się o niezwykłym talencie Przechrzty, gdyż ma on na koncie wiele wciągających i słynnych opowiadań oraz książek.

Jeśli więc do tej pory nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z twórczością tego autora, zachęcamy do nadrobienia zaległości. Książkę pt. Namiestnik znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Zaś wszystkie książki autora znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także