Najlepsze książkowe prezenty dla nastolatki

Co się kryje w skomplikowanych umysłach młodych kobiet? Z pewnością cała moc fantazyjnych pomysłów, marzeń o wielkiej miłości, duża doza humoru i bardzo często całkowity brak dystansu do siebie. 🙂

Z wielką starannością wybrałam tytuły książkowych propozycji dla nastolatek. Wiele z nich to dzieła autorek z list bestsellerów New York Times’a. Przepiękne historie o miłości, magii, odkrywaniu siebie i własnych pragnień. Niektóre z nich wskażą młodym kobietom kierunek, w którym chciałyby podążać, odpowiedzą na ich pytania, a dla wielu będą po prostu zbiorem pięknych chwil spędzonych z książką, kawą i cudownym nastrojem.

Gus – Kim HoldenGus

Gus to kontynuacja opowieści o jednym z bohaterów książki Promyczek. Jest to książka, w której autorka lekkim piórem pisze o niełatwych rzeczach, takich jak radzenie sobie ze stratą. Przez wielu czytelników książka ta jest uważana za lepszą od pierwszego tomu.

Never neverNever never – Fisher Tarryn Colleen Hoover

Tym razem Collen Hoover w duecie z Tarryn Fisher proponują opowieść o miłości dwojga licealistów, którzy nie pamiętają przeszłości. Przy czym oboje inaczej podchodzą do tej sytuacji – ona chce zapomnieć i nie wracać, on pragnie przypomnieć sobie wszystko, co ich łączyło. Ciekawa forma, lekki styl pisania i tajemnica – to zalety, które powinny skusić nastolatkę do sięgnięcia po ten tytuł.

Wyśnione miejsca – Brenna YovanoffWyśnione miejsca

Spotkają się we śnie. Tam mogą być zupełnie inni. Czy są zupełnie inni, czy może po prostu źle odbiera ich świat? Ciekawie skonstruowana opowieść o uczuciu rodzącym się między dwojgiem, zdawałoby się bardzo różnych i niepasujących do siebie osób.

Silver. Druga księga snów – Gier KerstinSilver. Druga księga snów

Druga książka o krainie snów. Tym razem jest to kolejny tom serii Silver, w którym poznajemy grupę nastolatków, dla których sny są czymś więcej, niż czasem na odpoczynek i regenerację organizmu. Idealna dla młodych czytelniczek szukających emocji i zagadek.

Chłopak na zastępstwoChłopak na zastępstwo – West Kasie

Lekka, ciepła opowieść o tym, jak spontaniczne zachowanie może zmienić życie. Świetnie podsumowała ją TanioKsiążkowa recenzentka, Adrianna, pisząc: „Ta historia nie łamie serc doszczętnie jak to teraz jest w modzie, ona właśnie skleja je i oddaje urok prostoty”.

Prawdodziejka – Susan DennardPrawdodziejka

Książka z gatunku powieści fantasy dla czytelniczek w młodszym wieku lub o duszy młodszej niż wskazuje metryka. Prawdodziejka to opowieść o młodych dziewczynach, które dysponują niezwykłymi mocami i o tym, jak te niezwykłe moce mogą przeszkadzać w wiedzeniu „normalnego” życia.

Niebezpieczne kłamstwaNiebezpieczne kłamstwa – Becca Fitzpatrick

Życie Stelli zmieniło się o 360 stopni. Została objęta programem ochrony świadków, a nowe życie stawia przed nią wielkie wymagania. Wciągająca intryga plus lekkość pióra autorki Szeptem sprawiają, że książkę można pochłonąć w jeden wieczór.

Szklany mieczSzklany miecz – Victoria Aveyard

Kolejna, po Czerwonej królowej, powieść o przygodach Mare, młodej dziewczyny, która wkroczyła na ścieżkę bez powrotu. Magiczny świat, którego okrutne zasady łamią serce, wciągnie czytelnika i nie pozwoli oderwać się od czytania!

Kiedy wszystko się zmienia – Lisa De JongKiedy wszystko się zmienia

Schematyczny dobór bohaterów zostaje zrekompensowany niezwykle wciągającą fabułą. Książka wywołuje mnóstwo emocji, a autorce udało się tak skonstruować fabułę, że czyta się ją z wielką przyjemnością. Nasza recenzentka, Weronika, tak napisała o tej książce: „To zdecydowanie była historia, po której odczuwałam parodniowego kaca książkowego”.

Pani Noc. Mroczne intrygi – Cassandra ClarePani Noc. Mroczne intrygi

Autorka bestselerowej serii Dary Anioła zaprasza do kolejnego, wciągającego cyklu powieści! Pani Noc to opowieść, której akcja toczy się w sześć lat po wydarzeniach opisanych w ostatnim tomie Darów Anioła. Must have dla wielbicieli poprzedniego cyklu!

Po więcej książkowych prezentów dla nastolatek zajrzyjcie tutaj.

Znajdź prezent

Przeczytaj także