Najlepsze reportaże zagranicznych autorów

Musi wydarzyć się coś naprawdę poruszającego i zwalającego z nóg, żeby ktoś zechciał się zatrzymać w biegu codziennych spraw i o tym opowiedzieć. Kiedy poznasz te opowieści, tę przeszywającą do bólu prawdę, popatrzysz na nasze swoje życie… inaczej. Niektóre z tych książek opowiedzą Ci o rzeczach, o których nie miałeś (być może) pojęcia. Na przykład o tym, że drzewa troszczą się o siebie nawzajem. Inne opowiedzą, jak zderzając się z wielką, gigantyczną, czarną dziurą iść przez życie z podniesioną głową i nigdy się nie poddać.

Sprawdź, jak nieprawdopodobne historie potrafi napisać życie.

Sekretne życie drzew – Peter WohllebenSekretne życie drzew

Czy to możliwe, że drzewa komunikują się między sobą, troszczą się o siebie nawzajem i pielęgnują swoje „dzieci”? To może wydawać się niewiarygodne, ale tak właśnie jest. Sekretne życie drzew to zdumiewająca książka napisana przez leśnika z ponad dwudziestoletnim stażem pracy w lesie. To propozycja idealna dla tych, którzy myślą, że o drzewach wiedzą już wszystko. 😉

Jeszcze jeden oddech – Paul KalanithiJeszcze jeden oddech

Ta książka to wzruszające świadectwo lekarza chorego na raka. Paul Kalanithi prowadził nierówną walkę z chorobą, a jednak potrafił znaleźć w sobie na tyle siły, determinacji i chęci życia, żeby napisać tę książkę. Chciał w niej przekazać innym swoje refleksje i przemyślenia na temat sensu istnienia. Udało mu się to, pomimo, że książka stanowi niedokończone świadectwo. Jak pisze nasza TanioKsiążkowa recenzentka: „czyta się te wspomnienia ze ściśniętym sercem”. To zdecydowanie pozycja, którą trzeba znać.

Wszystko za Everest – Jon KrakauerWszystko za Everest

Tragiczna ekspedycja na najwyższy szczyt świata, która miała miejsce dwadzieścia lat, temu wciąż wzbudza sporo emocji. Stała się także inspiracją dla wielu filmowców. Sam autor książki, John Krakauer, brał udział w tej wyprawie. Zginęło wtedy wiele osób, jednak Johnowi udało się przeżyć. Wszystko za Everest to nie tylko opowieść o wyprawie na najwyższy szczyt świata, ale także opowieść o odwadze, ludzkim poświęceniu i… śmierci.

Kroniki – Dylan BobKroniki

Kroniki to książka tegorocznego Noblisty. Przedstawia kulisy początków kariery Dylana, jego drogę na szczyt i najważniejsze momenty  z życia. Książka przenosi czytelnika do lat 60., kiedy to Dylan porzucił swój dom i wyruszył do Nowego Jorku, aby tam tworzyć muzykę folkową. Nie zważając na to, że „nie ma szans na komercyjny sukces” – robił swoje. Jak widać, opłaciło się 🙂 Książka polecana nie tylko fanom artysty.

Ginekolodzy – Jurgen ThorwaldGinekolodzy

Ginekolodzy to jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek tego roku. Jurgen Thorwald daje czytelnikom przerażający obraz początków ginekologii, bo przecież ten dział medycyny nie zawsze funkcjonował tak, jak dzisiaj. Autor opowiada o tym, jak wyglądała ginekologia w czasach, kiedy lekarzom bardziej zależało na sławie, niż na zdrowiu i życiu pacjentek. Opowiada też o tych, dzięki którym wszystko się zmieniło.

Boska bez włoska – Andrea HuttonBoska bez włoska

Niezwykła książka napisana przez niezwykłą kobietę. To także książka, jakich na polskim rynku jest niewiele. Andrea Hutton w subtelny, pełen humoru sposób, udziela wskazówek kobietom, które dotknął rak piersi. Daje im receptę na to, jak przejść przez ten trudny dla nich okres w życiu. A skąd ona o tym wszystkim wie? Bo przecież sama walczyła z nowotworem. I wygrała 🙂

Klikając w tym miejscu, znajdziesz więcej moich propozycji najlepszych zagranicznych reportaży.

Jeżeli szukasz reportaży naszych rodzimych autorów, zajrzyj tutaj.

Jeśli jednak szukasz książek z innego gatunku, zapraszam Cię na TanioKsiążkową stronę prezentową!

Znajdź prezent na Gwiazdkę!

Przeczytaj także