Najlepsze polskie reportaże na prezent

Świat widziany okiem zwykłego człowieka, który pragnie podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Tego nie obejrzysz w telewizji, nie przeczytasz w internecie i nie usłyszysz w radio.

Poznaj niepowtarzalne i poruszające historie zwykłych ludzi, przenieś się w nieprawdopodobne i piękne miejsca. Nie musisz ruszać się z domu, by poczuć wielkie emocje!

Sprawdź najlepsze polskie reportaże!

Niebezpieczne kobiety – Patryk VegaNiebezpieczne kobiety

Patryk Vega przedstawia kulisy pracy polskich funkcjonariuszek. To właśnie one prowadzą niebezpieczne śledztwa i to one osiągają często lepsze wyniki od mężczyzn. Jak radzą sobie z presją wywieraną przez swoją wymarzoną pracę? Patryk Vega obnaża prawdę.

Beksińscy. Portret podwójny – Magdalena GrzebałkowskaBeksińscy. Portret podwójny

Nie, to nie jest książka o wspaniałym malarzu. Nie jest to też książka o jego karierze, ani o pieniądzach. To też nie książka o jego synu. Portret podwójny to książka, w której autorka przedstawia rodzinę Beksińskich z punktu widzenia otaczających ją ludzi. Rzetelny reportaż.

Zakonnice odchodzą po cichu – Marta AbramowiczZakonnice odchodzą po cichu

Jak wygląda życie w zakonie? Czy zakonnice są szczęśliwe? Dlaczego wstępują do zakonu… i dlaczego z niego odchodzą? Marta Abramowicz przedstawia smutne, szokujące, wstrząsające, przygnębiające historie byłych zakonnic, które odważyły się opowiedzieć o życiu w zakonie. To reportaż zawierający szczere, osobiste wyznania kobiet, które odeszły z zakonu.

Osiołkiem – Andrzej StasiukOsiołkiem

Elegia na odejście silnika spalinowego, podróż przez Ukrainę, Rosję i Azję. Znany miłośnik samochodów serwuje swoim czytelnikom nostalgiczny reportaż przepełniony wspomnieniami i przemyśleniami. To doskonała propozycja szczególnie dla mężczyzn.

Białystok. Biała siła, czarna pamięć – Marcin KąckiBiałystok. Biała siła, czarna pamięć

Antysemityzm, rasizm, płonące mieszkania i kibolskie porachunki – tak w medialnym przekazie widziany jest Białystok. Jak to się stało, że to miasto zyskało taką opinię? Marcin Kącki rozmawia z ludźmi, szuka śladów i informacji. Mocna książka wyłaniająca historię „miasta bez pamięci”.

Beduinki na Instagramie – Aleksandra ChrobakBeduinki na Instagramie

Aleksandra Chrobak zna Zjednoczone Emiraty Arabskie jak własną ojczyznę, to jej drugi dom. To kraj szokujących kontrastów, gdzie kultura i tradycja dawnych Beduinów przeplata się z nowoczesnością i technologią. Autorka przedstawia nam Emiraty w barwny i humorystyczny sposób.

Projekt prawda – Mariusz SzczygiełProjekt prawda

Projekt prawda to reportaż, jakiego jeszcze nie było na polskim rynku wydawniczym. Autor przedstawia w nim nie tylko swoje własne, intymne przeżycia i rozważania, ale także rozmawia z nieznajomymi ludźmi. Zadaje im pozornie zwyczajne pytania na temat życia ludzkiego, a oni chętnie mu na nie odpowiadają. To książka, która pokazuje prawdę o życiu, „której nikt nie szuka”.

Więcej moich propozycji najlepszych polskich reportaży znajdziesz w tym miejscu.

TanioKsiążkowa ekipa przygotowała dużo więcej pomysłów na prezent świąteczny. Znajdziesz je tutaj 🙂

Zobacz prezenty!

Przeczytaj także