Najlepsze książki youtuberów na prezent!

YouTube stał „tubą” do wyrażania siebie, własnych myśli, dzielenia się ze światem swoimi doświadczeniami i światopoglądem. Panuje w nim wolność i chaos, ale przede wszystkim YouTube daje szansę każdemu, dosłownie każdemu, kto chce powiedzieć lub pokazać innym coś interesującego. Niektóre filmiki, które pojawiają się na tej platformie przepadają bez śladu, a niektóre… niektóre tworzą ludzi – legendy. Sprawdź, czym żyje youtubosfera.

Najlepsi youtuberzy, za którymi stoi już pokaźna widownia wkraczają teraz do świata książki i piszą ciekawe poradniki na temat zdrowia, urody, mody, albo po prostu o tym, jak zaistnieć w sieci i zamienić pasję w całkiem dochodowy biznes.

Sprawdź książki prosto od ludzi, którzy narozrabiali w Internetach. 🙂

Dziś tak bardziej – Cyber MarianDziś tak bardziej

Legendarny Cyber Marian przeniósł się na chwilę ze świata wirtualnego do tego literackiego, aby opowiedzieć nieco o sobie i zdradzić parę szczegółów ze swojego życia. Internet, a właściwie on sam uczynił z siebie postać kultową zamieszczając w sieci między innymi filmik, na którym nago na srebrnej kuli parodiuje Miley Cyrus. Sprawdź, co do powiedzenia ma jedna z najzabawniejszych postaci polskiej cyberprzestrzeni.

Kaiko. It’s only game – Karol PoznańskiKaiko. It's only game

Kiedyś największą frajdą było granie w gry komputerowe, teraz równie wielką jest oglądanie tego, jak ktoś w nie gra. Najlepiej, żeby to był ktoś, komu “dobrze idzie”. Jak to możliwe, że można zarabiać niezłą kasę na graniu w gry komputerowe, zajęciu, które wielu rodziców uważa za marnowanie czasu? Zapytaj Karola Poznańskiego, pseudonim Kaiko, który wie bardzo wiele na ten temat, ponieważ jest jednym z najbardziej znanych polskich gamerów.

Tajniki DIY z Red Lipstick Monster – Ewa Grzelakowska-KostogluTajniki DIY z Red Lipstick Monster

RED LIPSTICK MONSTER, czyli Ewa Grzelakowska-Kostoglu wie chyba wszystko o kosmetykach i makijażu. A przynajmniej wie bardzo wiele, bo jest jedną z najpopularniejszych youtuberek na kanałach o urodzie i kosmetykach. Teraz stworzyła kosmetyczne DIY, czyli popularne ostatnio w Polsce Do It Yourself (zrób to sam). Tym razem podpowiada, jak wykonać domowe kosmetyki, oszczędzając grube pieniądze na wydatkach w drogerii i przy okazji robiąc produkty bez szkodliwych dodatków. Wszystkie przepisy są proste, a na ich wykonanie nie trzeba poświęcać wiele czasu.

Love, Tanya – Tanya BurrLove, Tanya

Tanya to jedna z najpopularniejszych zagranicznych youtuberek. W swojej książce Love, Tanya opisuje początki swojej internetowej kariery, porady dla osób, które chciałaby zaistnieć w blogosferze i oczywiście dzieli się swoimi wskazówkami na temat urody, mody, a nawet związków.

Justin Bieber. Powrót na szczyt – Angelika MuchaJustin Bieber. Powrót na szczyt

Justin Bieber to jedna z małoletnich gwiazd wielkiego formatu, która “dojrzewała” na oczach milionów. Nie ominął go świat używek i buntu, pierwszej prawdziwej miłości i nieskończonej liczby romansów. W pewnym momencie jednak się ocknął, napisał niezwykle osobistą płytę i zdobył uznanie zupełnie nowej publiczności. Jedna z jego największych fanek i polskich youtuberek, Littlemooonster96, opisuje przemianę swojego idola i dzieli się swoimi refleksjami na jego temat.

Jak być glam – Fleur De ForceJak być glam

Fleur de Force to gwiazda youtuba z najwyższej półki, zdobywczyni prestiżowego wyróżnienia Best Vlogger Award. Specjalizuje się w dziedzinie beauty & fashion. W swojej książce Jak być glam. Przewodnik po szczęściu i urodzie, wprowadza nas w tajniki makijażu, mody, zdrowia i fitnessu, dając skrócony kurs porad, które uczyniły ją sławną. Teraz każdy może być glam, a przy okazji dzięki poradom Fluer zmienić swoje życie na piękniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Mówiąc inaczej – Paulina MikułaMówiąc inaczej

Czy nauka pisowni i poprawnej polszczyzny może być zabawna i fascynująca? Może, jeśli nauczycielką jest Paulina Mikuła. Dzięki przystępnej formie, zabawnym akcentem i dużej dawce luzu, tej niezwykle popularnej vlogerce udało się przyciągnąć do siebie rzesze oddanych fanów. Ten poradnik to świetna lektura dla tych, którzy chcą poprawić swoją polszczyznę, ale czują niechęć do tradycyjnych metod nauki języka polskiego.

Historia wszechświata według niekrytego krytykaHistoria wszechświata według niekrytego krytyka – Maciej Frączyk

Niekryty krytyk to kolejny głos youtuberowego pokolenia, którego codziennie słuchają miliony. Tym razem przedstawia swoją autorską Historię wszechświata, w której zdradza między innymi, jakie kosmiczne katastrofy, oprócz koncertów Andrzeja Piasecznego wpłynęły na życie Polaków. Jego wizje są równie fascynujące jak on sam, a przedziera się przez nie zarówno humor jak i duża doza błyskotliwości.

Wymienione książki i ich autorzy to nie tylko jedni z najpopularniejszych youtuberów w polskim Internecie, to także głosy młodego pokolenia, które znalazły sposób na wyrażanie siebie w cyberprzestrzeni. Być może któraś z zaproponowanych przeze mnie książek będzie tym doskonałym, książkowym prezentem dla bliskiej Ci osoby? Szukaj, wybiera, zajrzyj także do innych kategorii i zestawień fantastycznych prezentów świątecznych, które znajdziesz między innymi w artykułach:

KSIĄŻKI Z HUMOREM IDEALNE NA PREZENT!

KSIĄŻKOWE PREZENTY DLA FANÓW SKANDYNAWSKICH KLIMATÓW

GORĄCE NOWOŚCI 2016 ROKU Z HISTORIĄ W TLE

NAJGORĘTSZE ROMANSE NEW ADULT NA PREZENT

NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA PREZENT DLA KOBIET

FANTASTYCZNE KSIĄŻKI NA PREZENT DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Czy któregoś z przedstawionych tu youtuberów subskrybujesz w sieci? 😉

Przeczytaj także