Najlepsze książki na prezent dla kobiet

Ludzie zwykle nie ośmielają się przeszkadzać kobiecie, która czyta książkę

– Cherie Priest, Dreadnought

Po jakie książki sięgają kobiety w tych czasach? Oczywiście na pierwszych miejscach znajdziesz tytuły o miłości, a ostatnio o bardzo niegrzecznej miłości… Jednak Panie sięgają także po kryminały i thrillery psychologiczne i to te najbardziej krwawe. 🙂 Zebrałam tu dla was książki najlepsze z najlepszych, które oprócz niesamowitych historii i zdolności do przyspieszania bicia kobiecego serca łączy jeszcze jeden mianownik – podbiły serca milionów kobiet na świecie.

Oto wybrane przeze mnie książki na prezent dla kobiet:

Złota godzinaZłota godzina – Sara Donati

Napisana z rozmachem saga, osadzona w 1883 roku w Nowym Jorku, w samym środku wielkiej rewolucji przemysłowej. Bohaterkami książki są dwie kobiety: lekarka i położna, którym przyszło wykonywać swój zawód w niezwykle niespokojnych czasach. Na równi z walką o ludzkie życie, muszą walczyć o podstawowe prawa kobiet, a pośrednio także o własną godność.

Dziedzictwo OrchanaDziedzictwo Orchana – Aline Ohanesian

Wspaniały debiut Aline Ohanesian, która napisała wielopłaszczyznową książkę, posiadająca niezwykłą zdolność docierania do najdelikatniejszych zakamarków ludzkiej duszy. Opowiada o zagmatwanych losach tureckiej rodziny, w której śmierć jednego członka rodziny jest pierwszym krokiem na drodze do odkrycia trudnej przeszłości całego pokolenia.

Świąteczna kafejkaŚwiąteczna kafejka – Amanda Prowse

Idealna książka na świąteczny, zimowy czas. Wspaniałe wprowadzi Was w bożonarodzeniowy klimat. Świąteczna kafejka to połączenie cudownej rodzinnej historii, losów utraconej miłości, przeszłości od której trudno jest uciec i podróży, w którą trzeba się udać, aby odnaleźć siebie.

Ryżowy podarunekRyżowy podarunek – Francisco Azevedo

Worek ryżu, który jest świadkiem narodzin, śmierci, ślubów, ale przede wszystkim świadkiem historii niezwykłej, wielopokoleniowej rodziny. W tej rodzinie symbole mają znaczenie, przedmioty zyskują magiczną moc, a miłość naznacza wszystkich członków rodziny wraz z ziarnami pozornie zwykłego, białego ryżu.

ManwhoreManwhore – Katy Evans

Nic nie rozgrzewa w zimowy wieczór tak, jak gorący, pikantny, książkowy romans. Oczywiście z wyjątkiem tego prawdziwego. 🙂 Manwhore to idealne połączenie pikantnej historii, spotkania, które kipi pożądaniem i wzajemną fascynacją i dwóch zupełnie innych światów – świata młodej, ambitnej dziennikarki i świata, w którym żyje piękny, bogaty playboy – Malcolm Saint.

Zanim się pojawiłeśZanim się pojawiłeś – Jojo Moyes

W tej historii nic nie jest standardowe. Ani romans, który spada na oboje bohaterów niemalże z nieba, ani sami bohaterowie, którzy pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. Miłość, która się narodzi zmieni nie tylko ich życia, w rzeczywistości odwróci bieg ziemi, rozpocznie ciąg wydarzeń, którego nie powstrzyma nikt. Piękna, wzruszająca historia, która stała się międzynarodowym bestsellerem i jedną z najpopularniejszych ekranizacji filmowych.

UwikłaniUwikłani – Laurelin Paige

Historia, w którą “uwikłają się” młoda ambitna Alayna i obłędnie bogaty i przystojny Hudson, nie będzie ani prosta, ani przyjemna (przynajmniej w pewnych aspektach). Jednak wciągnie ich w wir nieokiełznanej namiętności, przyciągania, któremu trudno się oprzeć i uczuć, których nie spodziewa się żadne z nich.

Słowik – Hannah KristinSłowik

Największe wydarzenie literackie tego roku. Książka, która porywa, ściska i już nie puszcza nas nigdy. Dotyka trudnej, wojennej przeszłości, która jest częścią historii także naszych przodków. Opowiada o losach dwóch sióstr, które różni niemal wszystko. Jednak to, co jest najważniejsze, okazuje się być dla nich wspólne i pozwoli im przetrwać w najczarniejszej godzinie historii świata.

Niektórzy błędnie sądzą, że kobiety czytają tylko romanse. Osobiście nie mam nic przeciwko romansom, które czytam namiętnie od jakiegoś czasu, jednak literatura kobieca ma o wiele więcej odcieni. W tych książkach często prawdziwe, trudne wydarzenia z historii świata przeplatają się z ludzkimi dramatami, zawiłymi ścieżkami miłości i wyborami, których nie odważyłby się dokonać nikt z nas. Zapraszam was serdecznie do sięgnięcia po te książki, mimo iż są tak różne mają jedną wspólną cechę: zmieniają nas na zawsze. Powyżej wymieniłam tylko kilka propozycji książek dla kobiet, po więcej zajrzyjcie tutaj.

Zaglądajcie także do innych zestawień książek, które przygotowała dla Was TanioKsiążkowa ekipa. Wybraliśmy najlepsze tytuły w obrębie swoich ulubionych gatunków, wiele z nich skradło nasze serca, wiele nas przeraziło, ale wszystkie są genialne. Znajdziecie je tutaj.

Przeczytaj także