Najlepsze książki na prezent dla faceta

Wybranie prezentu książkowego dla faceta nie jest sprawą prostą. Wiem o tym z własnego doświadczenia, dlatego przygotowałem kompleksowy zbiór wszystkich możliwych książkowych opcji dla Panów, w tym także listę top-książek na prezent dla faceta. Według am(h)erykańskich badań, mężczyźni wolą literaturę non-fiction (w przeciwieństwie do kobiet), a więc książki techniczne, biografie, reportaże poradniki… Jednak kiedy już chwytają za beletrystykę, wybierają fantasy i kryminały.

Zebrałem tutaj książki, które według mnie idealnie nadają się na prezent dla faceta. Wyróżniają się z ogółu innych tytułów i z pewnością zapewnią doskonałą rozrywkę.

Oto moje niektóre, topowe propozycje książek idealnych jako prezent dla faceta:

Wyspa na prerii – Wojciech CejrowskiWyspa na prerii

Fajnie czasem posłuchać opowieści człowieka, który zwiedził pół świata, na dodatek boso. 🙂 Pan Wojciech to świetny obserwator, umie opowiadać jak nikt inny, prowadząc nas przez różne kultury, zwyczaje i zachowania ludzi z różnych zakątków świata.


www.1939.com.plwww.1939.com.pl – Marcin Ciszewski

Polski Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy wraz ze specjalną jednostką Amerykanów zamiast w Afganistanie w roku 2007, ląduje pod Mokrą w dniu 1 września 1939 roku, po czym niemal od razu zostają zaatakowani przez żołnierzy niemieckich. Ciekawe jak zareagują, nie? To co miśki lubią najbardziej, totalna rozwałka. Nowoczesny sprzęt i garstka wyszkolonych żołnierzy kontra hitlerowskie Niemcy…


Opowieści z meekhańskiego pogranicza – Robert M. WegnerOpowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe

Po przeczytaniu tej książki byłem w szoku. Byłem w szoku, że jest tak dobra, a tak mało osób o niej słyszało. Konsekwentnie od jakiegoś czasu próbuję to zmieniać. Czasem mroczna i brutalna, z nutką humoru, wyśmienita fantasy o wojnach bogów i wojnach ludzi. Wegner potrafi grać na emocjach.


Na ostrzu noża – Miroslav ZambochNa ostrzu noża

Koniasz to taki czeski Wiedźmin. Z tym że nie miota czarami i tłucze się wyłącznie z ludźmi. “Na ostrzu noża” to pełna intryg, gwałtownych zwrotów fabularnych i humoru polityczno-przygodowa-awanturnicza fantasy. Niesamowicie wciąga.


Ferguson. Futbol cholera jasna! Ferguson. Futbol cholera jasna! – Patrick Barclay

Nieważne jakiemu klubowi kibicujesz, do tego trenera każdy miłośnik piłki nożnej ma wielki szacunek. O kim mowa, oczywiście o sir Aleksie Fergusonie. Człowiek, który przez ponad ćwierćwiecze żył rywalizacją w Premier League, jednej z najlepszych lig na świecie. Człowiek do cna przesiąknięty piłką, oddychający futbolem. Trener nieraz kontrowersyjny, bardzo charyzmatyczny. Trener, który po prostu obsesyjnie kocha piłkę nożną.


Ja, IbraJa, Ibra – David Lagercrantz, Zlatan Ibrahimović

Szalony piłkarz, szalona biografia. Genialny, acz kontrowersyjny sportowiec, znany z prowokacyjnych wypowiedzi, nieprzeciętnego humoru i magicznych zagrań na murawie. Niesamowicie pewny siebie, na boisku i poza nim. Wyrazisty, momentami niezrównoważony. Po prostu Zlatan. W książce poznacie wydarzenia, jakie ukształtowały charakter jednego z najlepszych i najoryginalniejszych piłkarzy na świecie.


Moje lata w Top GearMoje lata w Top Gear – Jeremy Clarkson

Chyba każdy słyszał o programie Top Gear. Coś dla fanów motoryzacji i dobrego humoru. Autor ma wielki dystans do siebie i rzeczywistości oraz uwielbia samochody, komentując swoim sarkastycznym okiem świat związany z motoryzacją.

 


Niebezpieczne kobietyNiebezpieczne kobiety – Patryk Vega

Policyjny świat od kuchni, widziany oczami funkcjonariuszek. Praca w policji jest ciekawa, ale i niebezpieczna, mroczna, szokująca zarazem. Jak sobie w tym zawodzie radzą kobiety? Patryk Vega przepytuje…


Afganistan. Odpowiedzieć ogniemAfganistan. Odpowiedzieć ogniem – Grzegorz Kaliciak

Irak kontra Afganistan. Wojna kontra polska armia. Autor ukazuje nam, co w polskiej armii zmieniło się na plus, a co trzeba jeszcze poprawić w stosunku do misji w Iraku. Bardzo szczegółowa relacja. Ciekawa opowieść dla każdego faceta interesującego się wojskiem i militariami.


W otwarte kartyW otwarte karty – Gus Hansen

A może partyjka w Texas Holdem (najpopularniejsza na świecie odmiana pokera)? Oczywiście nie na pieniądze, to przecież u nas nielegalne. 🙂 Przedstawiam wam Gusa Hansena, jednego z najlepszych graczy pokerowych na świecie. „The Madman” opisuje każdą rozegraną i zrzuconą rękę w wygranym przez niego turnieju pokerowym 2007 Aussie Millions. Ciekawa i szczegółowa. Z tej książki można wiele wynieść.

Powyższe pozycje to tylko niewielka część wybranych przeze mnie propozycji prezentów książkowych dla faceta. Więcej fantastycznych pomysłów znajdziesz tutaj. Zostały one dodatkowo podzielone na różne kategorie, dlatego z pewnością znajdziecie książkę, którą zechcielibyście komuś podarować. 🙂 

Przeczytaj także