Najgorętsze romanse New Adult na prezent

Wszystkie książki New Adult (lub New Adults), które tutaj znajdziecie, uważam za ideały w obrębie literatury dla młodych dorosłych. Każda z nich przyspieszyła bicie mojego serca i wpędziła mnie w stan radosnego oczekiwania. Bohaterowie książek New Adult mają od 18 do 25 lat i właśnie rozpoczynają swoje dorosłe życie. W tych historiach często nie ma cenzury, występują wulgaryzmy, seks i przemoc, dlatego są to tytuły zdecydowanie dla pełnoletniej młodzieży i osób dorosłych.

Jeżeli szukacie idealnej książki dla młodej, wchodzącej w dorosłe życie kobiety, te tytuły będą strzałem w 10:

 

Ugly LoveUgly Love – Colleen Hoover

Ten tytuł łączy w sobie wszystko to, co uwielbiam w romansach New Adult. Związek bez zobowiązań, który wymyka się spod kontroli. Dwoje gorących bohaterów, którzy rozpoczynają  miłosną grę pełną niedopowiedzeń i ukradkowych spojrzeń. Ta książka jest niezwykle zmysłowa, wpędzi was w stan radosnego oczekiwania na to, co ma się jeszcze wydarzyć.

O krok za dalekoO krok za daleko – Abbi Glines

Ta książka uczyniła Abbi Glines sławną i zapoczątkowała jej karierę na półkach bestsellerów New York Times’a. Jest połączeniem zakazanej miłości, zapoczątkowanej wzajemną niechęcią i wrogością. Czytaniu tej książki towarzyszy pełne seksualnego napięcia oczekiwanie. Kiedy już ją przeczytacie, szybko zorientujcie się, o czym literatura New Adult tak naprawdę jest. 🙂

 Dziesięć płytkich oddechówDziesięć płytkich oddechów – K. A. Tucker

Ta książka to jedna z najbardziej nietuzinkowych i najpiękniejszych historii miłosnych w literaturze romansów New Adult, jaką czytałam. Od pierwszych stron pokochacie bohaterkę tej książki, Kacey. Dziewczyna nie miała w życiu lekko i z trudem próbuje budować swoją przyszłość od nowa. Spotka chłopaka ze swoich snów, ale czy odważy się mu zaufać?

9788379856374Piękna katastrofa – Jamie McGuire

Ten romans to zdecydowany nr 1 w obrębie literatury New Adult. Znajdziecie go we wszystkich zagranicznych zestawieniach książek dla młodych dorosłych. Książka jest zaliczana do podgatunku „college romance” (bohaterowie są na studiach), a jej bohaterami są grzeczna dziewczyna i bardzo, bardzo niegrzeczny chłopak. Połączenie wybuchowe i pełne zmysłowej namiętności.

Dotknij  mnieDotknij  mnie – Abbi Glines

Dzięki tej książce uwierzyłam, że enta część w serii może być jeszcze bardziej ekscytująca, niż pierwsza. 🙂 Początek Dotknij mnie zwala na starcie z nóg i tak już zostaje. Ta książka spodoba się fankom historii miłosnych, w których dziewczyna podkochuje się w koledze swojego brata. W tym przypadku ten kolega skrywa tajemnicę, która dyskwalifikuje go jako materiał na chłopaka na stałe.

Tak krucho – Tammara WeberTak krucho

Kiedy przypominam sobie tę książkę, widzę w głowie sceny, które utkwiły w mojej pamięci już na zawsze. Bardzo seksowne, zmysłowe momenty, które prawdopodobnie odpowiadają za niesamowity sukces tego tytułu. Tak krucho to “must read” gatunku New Adult i jeden z pierwszych tytułów, które zapoczątkowały mój długoletni związek z tą literaturą.

 

HopelessHopeless – Colleen Hoover

To drugi tytuł (po Ugly Love) autorstwa Colleen Hoover w tym zestawieniu. Kiedy przeczytacie chociaż jedną książkę tej autorki, szybko zrozumiecie, że ma prawdziwy, niewymuszony talent do opowiadania niesamowicie zmysłowych historii miłosnych. Każda książka Hoover to wydarzenie, a ta szczególne, bo otworzyła jej drogę do międzynarodowej kariery.

 

Wbrew zasadom – Samantha YoungWbrew zasadom

Ten tytuł ma dosyć szczególne, polskie tłumaczenie, które w oryginale brzmi: On Dublin Street. Okładka także może nieco wprowadzać w błąd, sugerując raczej tytuł z półki erotyków. Jednak Wbrew zasadom to jeden z największych hitów New Adult, z ponad 138 tys. ocen na GoodReads i kuszącym związkiem: miłość bez zobowiązań.

 

Literatura New Adult nadała zupełnie nowy bieg moim upodobaniom literackim. Sprawiła, że chyba naprawdę uzależniłam się od książek. Wybrałam dla was tytuły New Adult najlepsze z najlepszych, dostępnych obecnie na polskim rynku. Sprawdźcie, czy dla was lub dla bliskich wam osób one także będą początkiem zupełnie nowej podróży.

Zajrzyjcie także do innych propozycji prezentowych, które przygotowała dla was TanioKsiążkowa ekipa. Są wśród nich tytuły dla dzieci w różnym wieku, dla nastolatków, fanów Star Wars, fantasy, kryminałów i wiele, wiele innych. 🙂 Wszystkie są tutaj.

TanioKsiążkowy poradnik prezentowy

Przeczytaj także