Mów mi Win – nowy thriller Harlana Cobena jesienią

Miłośnicy thrillerów uwielbiają książki Halrana Cobena. W końcu nazwisko Coben to gwarancja mocnych wrażeń. Jeżeli znacie serię z Myronem Bolitarem, to z pewnością nieraz uśmiechnęliście się przy wyczynach jego ekscentrycznego przyjaciela Windsora Horne’a Lockwooda III. W swojej najnowszej książce autor umieszcza Wina na pierwszym planie. Thriller Mów mi Win będzie mieć premierę w listopadzie.

 

Mów mi Win - thriller Harlana Cobena jesienią

Mów mi Win: o czym będzie nowy thriller Harlana Cobena?

Co łączy Windsora Horne’a Lockwooda III ze sprawą prowadzoną przez FBI?

W jednym z apartamentów Upper West Side odkryto ciało mężczyzny. Zagadkę stanowią nie tylko okoliczności jego śmierci, ale też przedmioty, jakie znaleziono obok. Na miejscu zbrodni policja znajduje skradziony obraz Vermeera oraz skórzaną walizkę podpisaną WHL3. Okazuje się, że ta zbrodnia jest powiązana nie tylko ze sprawą prowadzoną przez FBI, ale jest pierwszym śladem od lat, który może doprowadzić do znalezienia porywaczy, którzy lata temu porwali dziedziczkę Lookwoodów.

Ponad 20 lat temu nieznani sprawcy napadli na posiadłość Lockwoodów. Skradli kilka rodzinnych pamiątek i porwali Patricię. Udało jej się uciec po miesiącach, które spędziła zamknięta w chacie na odludziu. Policji nigdy nie udało się odnaleźć sprawców, a skradzione przedmioty przez lata nigdzie nie wypłynęły. Aż do teraz.Mów mi Win - nowy thriller Harlana Cobena jesienią

Nieograniczone środki i dobra motywacja

Skradziony obraz i walizka były wśród rzeczy, które zabrali porywacze Patricii. Skąd się tam wzięły? W jaki sposób rodzinne pamiątki trafiły w ręce denata powiązanego z aktami terroryzmu. Na te pytania będzie starał odpowiedzieć się Win. W końcu ma nieograniczone środki na prywatne śledztwo, a osobiste powiązanie ze sprawą dodatkowo go motywuje. Być może będzie mógł wymierzyć sprawiedliwość po swojemu.

W thrillerze Mów mi Win znajdziecie to, za co lubicie książki Cobena: szybką akcję i zaskakujące zwroty akcji. To, że Win gra pierwsze skrzypce znaczy, że nie zabraknie dowcipnych dialogów.

Wydawnictwo Albatros zaplanowało premierę nowej książki Harlana Cobena na 10 listopada. W naszej księgarni w przedsprzedaży możecie ją znaleźć w tym miejscu.

Przeczytaj także