Nowy kryminał Marka Krajewskiego – znamy tytuł i fabułę!

MockMock – taki tytuł będzie nosić najnowsza książka Marka Krajewskiego. Jakiś czas temu informowaliśmy was, że do sprzedaży 14 września bieżącego roku ma trafić kolejna powieść autora, jednak jeszcze wtedy nikt nie znał dokładnego tytułu ani fabuły. Tym razem wiemy już, co pisarz przygotował swoim fanom.

Mock – skandal obyczajowy

Mock to historia, która rozgrywa się we Wrocławiu w roku 1913. Nad młodym wachmistrzem kryminalnym, Eberhardem Mockiem, rozciąga się widmo utraty wszystkiego, na co do tej pory tak ciężko pracował. Nim się zorientował, wciągnięto go w obyczajowy skandal, za który teraz może zapłacić cenę utraty stanowiska w policji. A ponieważ ma zbyt wiele do stracenia, jeszcze z większą determinacją i wściekłością rzuca się w wir najnowszego śledztwa. Niestety, nie jest łatwo pracować ze świadomością, iż może być to ostatnia deska ratunku lub… gwóźdź do trumny. Sprawa, którą musi rozwiązać Mock jest nie tylko nieprzewidywalna, ale i niezwykle mroczna.

Mock – tajemnicza sprawa

W Hali Stulecia znaleziono 4 nagie ciała gimnazjalistów. Nad nimi ktoś umieścił trupa mężczyzny ze skrzydłami doczepionymi do ramion. Zbiorowe samobójstwo? Rytualny mord? Gdzie szukać winnych? Wśród Żydów, a może Masonów? Eberhard Mock przekona się, że w zawodzie policjanta nie ma miejsca na litość ani na zaufanie. Wkrótce okazuje się, że tajemnicza sprawa otworzy przed nim najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy, o których istnieniu nie miał nawet pojęcia.

Przypominamy, że najnowszy kryminał Marka Krajewskiego na polskim rynku ukaże się 14 września tego roku. Trzeba przyznać, że zapowiada się niezwykle interesująco.

Przeczytaj także