Młodzieżowe książki – co nowego?

Po młodzieżowe książki sięgają nie tylko młodsi czytelnicy. I nie ma się czemu dziwić, ponieważ obecnie ta literacka odnoga ma naprawdę sporo do zaoferowania. Odbiorcy znajdą tu wciągające opowieści fantasy, ale także wciągające opowieści, które poruszają problemy dnia codziennego. Młodzi bohaterowie muszą mierzyć się z przeszkodami w dążeniu do spełnienia własnych marzeń, a czytelnicy nierzadko odnajdują w nich odbicie własnych, życiowych zmagań.

Jeśli więc zastanawiacie się, co nowego pojawiło się w literaturze młodzieżowej, to dobry czas, by przyjrzeć się temu bliżej. Na te książki przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Niemniej są to tytuły, na które warto zwrócić szczególną uwagę!

Młodzieżowe książki

Życie i śmierć - kup na TaniaKsiazka.plŻycie i śmierć Stephenie Meyer

Jeśli saga Zmierzch skradła wasze serca, ta lektura jest obowiązkową pozycją w waszych domowych biblioteczkach. Autorka prezentuje w niej historię ze Zmierzchu opowiedzianą zupełnie na nowo. Tym razem głównym bohaterem jest Beaufort Swan, który poznaje tajemniczą i przepiękną Edythe Cullen.

Książka dostępna od 3 lutego 2021 roku.

Poradnik dla dżentelmena - sprawdź na TaniaKsiazka.plPoradnik dla dżentelmena Mackenzi Lee

Henry Montague rusza w roczną podróż po Europie, wraz z siostrą i przyjacielem. Po powrocie ojciec oczekuje od niego, że ten stanie się prawdziwym lordem, godnym swojego nazwiska i statusu społecznego. Jeśli jednak do jego uszu dotrą pogłoski o tym, że Monty źle się prowadzi, ojciec go wydziedziczy. W końcu chłopak dość już zaszkodził rodowemu nazwisku. Jednak Henry ma zupełnie inne plany i nie zamierza podporządkować się woli ojca.

Książka dostępna od 24 lutego 2021 roku.

Młodzieżowe książki - sprawdź na TaniaKsiazka.plPas startowy Katarzyna Ryrych

Tytułowy pas startowy to metafora tego, z czym młodzi ludzie wchodzą w dorosłe życie. Kornelia i Krystian pochodzą z dobrego domu, ale z jakiegoś powodu nie czują się wybrańcami losu. Bo chociaż na dobra materialne nie mogą narzekać, rosną na jałowej glebie, pozbawieni czułości, zrozumienia, rodzinnego ciepła i przede wszystkim miłości.

Książka dostępna od 4 lutego 2021 roku.

Młodzieżowe książki - sprawdź na TaniaKsiazka.plTwoja światłość Annalie Grainger

Cztery miesiące temu siostra szesnastoletniej Lily zaginęła, a dziewczyna nie potrafi poradzić sobie ze stratą. Pewnego dnia bohaterka spotyka na ulicy ranną dziewczynę, której udziela pomocy i zabiera ją do domu. Szybko okazuje się, że jest ona członkinią tajnego stowarzyszenia. Czy jest szansa, że naprowadzi ona Lily na trop zaginionej siostry?

Książka dostępna od 11 lutego 2021 roku.

Zauroczona, zwariowana, zakochana - kup na TaniaKsiazka.plZauroczona, zwariowana, zakochana Laura Steven

Caro ma w życiu niemal wszystko. Kochających, chociaż ekscentrycznych ojców, wierne przyjaciółki, dobry dom w przyzwoitej dzielnicy i ogromną pasję do fizyki, dzięki której zapewne czeka ją wspaniała kariera naukowa. Jednak dla chłopaków jest jakby zupełnie niewidzialna. A wśród nich jest Haruki, w którym ona kocha się od pierwszych dni liceum.

Książka dostępna od 11 lutego 2021 roku.

Sprawa osobliwego wachlarza - zobacz na TaniaKsiazka.plSprawa osobliwego wachlarza Nancy Springer

To już 4 tom przygód siostry Sherlocka, Enoli Holmes. Bohaterka po raz kolejny musi pomóc starej znajomej, lady Cecily. Ponieważ ta za wszelką cenę próbuje uniknąć aranżowanego małżeństwa. Tym razem detektyw, stawiając na szali swoją wolność, angażuje w sprawę samego Sherlocka. Choć przecież miała się przed nim ukrywać.

Książka dostępna od 10 lutego 2021 roku.

Przeczytaj także