Młody Dumbledore pojawi się w “Fantastycznych zwierzętach”!

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć właśnie rozwijają skrzydła. Na niedawnym plenerze w Londynie Rowling podała kilka niezwykle emocjonujących informacji związanych ze swoją najnowszą propozycją z czarodziejskiego świata. Wiele z nich ucieszy nie tylko fanów, czekających na premierę filmu, ale także tych, których zasmuciła wiadomość, że historia o Harrym kończy się wraz z ósmą częścią serii, Harry Potter i Przeklęte Dziecko.

Rowling właśnie ujawniła, że nie tylko Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć będą 5-częściowym filmem, ale także pojawi się w nich młody Dumbledore i jego wielki wróg z młodości – czarnoksiężnik Gellert Grindelwald.

Fantastyczne zwierzęta i fantastyczny Londyn!

Albus Dumbledore i Gellert GrindelwaldOstatnie doniesienia z panelu filmowego w Londynie, w którym brała udział Rowling z pewnością poprawiły humor wielu fanom Harry’ego Pottera. Na spotkaniu Rowling ujawniła, że po rozpoczęciu pracy nad pierwszymi filmami z najnowszej serii, zrozumiała, że odsłon kinowych powinno powstać więcej niż, wcześniej zapowiadane – 3. Tak więc filmów z kolejnej czarodziejskiej sagi będzie aż 5! Przypominamy, że pierwszy film z serii Fantastycznych zwierząt ukaże się w Polsce 18 listopada. Co ciekawe, polska premiera będzie miała miejsce w tym samym dniu, co premiera w USA i Wielkiej Brytanii.

Kolejną niezwykle emocjonującą informacją, którą ujawniła w tym dniu Rowling było to, że w filmach na pewno pojawi się młody Dumbledore. Jego wątek będzie ściśle związany z mroczną postacią Gellerta Grindelwalda. Obaj czarodzieje, byli w przeszłości przyjaciółmi, jednak w pewnym momencie postanowili stanąć po dwóch przeciwnych stronach magii.

Czarna różdżka, w której posiadaniu był Dumbledore w filmach o Harrym, wcześniej należała do Grindelwalda. Wszystko wskazuje na to, że dowiemy się, w jaki sposób jeden z najpotężniejszych przedmiotów w czarodziejskim świecie zmienił właściciela. Filmy z Newtem Scamanderem wyjaśnią także przyczyny konfliktu między czarodziejami i okoliczności, w których doszło do słynnego pojedynku.

Nie taka zwykła adaptacja

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Najnowsze przedsięwzięcie Rowling to seria filmów Spin-off, czyli nawiązujących do postaci pobocznych lub drugoplanowych filmów lub książek, które ukazały się wcześniej. W tym przypadku do serii o Harrym Potterze. Bohaterem filmów jest Newt Scamander, który przybywa do Nowego Yorku w latach 20-tych ubiegłego wieku wraz z niezwykle tajemniczą walizką.

Filmy nawiązują do książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, która jednak nie jest typową powieścią fabularną, a jedynie podręcznikiem. Pojawiły się głosy, że inne słynne, powieści np. Hobbit zostały “na siłę” rozbite na 3 pełnometrażowe filmy. W tym przypadku nie mówimy jednak o klasycznej adaptacji. Podręcznik, na którym ma bazować seria filmów, jest zapisem lub raczej leksykonem, zbiorem wszystkich magicznych istot, które występują w świecie Harry’ego Pottera. Właśnie takie zadanie stało przez Newtem Scamanderem, aby zgromadzić wiedzę na temat tych niezwykłych stworzeń.

Do premiery filmu pozostał dokładnie miesiąc, ale już za tydzień światło dzienne ujrzy polskie tłumaczenie ostatniej książki z serii Harry Potter, Harry Potter i Przeklęte Dziecko! Premiera już w najbliższą sobotę (22 październik). Wszystko wskazuje na to, że Rowling w czarodziejskim świecie, będzie miała jeszcze wiele do powiedzenia. Na szczęście. 🙂

 

Przeczytaj także